Kredi

Banka dışında kredi veren yerler firmalar ve faktoring kurumlar 2021

Banka dışında kredi veren yerler bankadan değişik nedenlerden dolayı kredi çekemeyenler vatandaşlara Kredi ihtiyaçlarını getirebilmeleri için banka haricinde kredi kullandıran kredi veren kurum ve kuruluşlar ve yerler vardır.

Banka dışında kredi veren yerlerin başında senetle kredi veren faktoring firmalar, senetle kredi veren yerler, senetle kredi veren özel finans kurumları, senetle kredi veren tefeciler, senetle kredi veren kuyumcular, senetle kredi veren ikrazat firmaları, borç veren hayırseverler ve bankerler sayılabilir.

Bu saydığımız kişi ve kurumların nakit şeklinde Kredi vermeleri bazı şartlar dahilinde mümkündür. Özellikle faktoring şirketler banka dışında kredi veren kurumların en başında gelmektedir. Bulunduğunuz ilde faaliyet gösteren bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu tarafından izinli şekilde kurulan faktoring firmalara başvuru yapabilirsiniz.

Banka Harici Kredi Veren Faktöring Firmalar

Bu firmalar sizden banka gibi kredi notu, kredi sicili, kara liste sorgulama gibi önemli şartlar istemez. Sizden isteyecekleri en önemli şart şudur: siz herhangi bir esnaftan ya da ticari ünvanı olan bir şirkette günü gelmemiş herhangi bir senede ya da çek gibi değerli bir evrakı faktoring şirketi faktörün şirket bu çek ya da senet gibi değerli evrağa ödeme günü gelmemesine rağmen sizden satın alır.

Örneğin faktoring şirkete vermiş olduğunuz günü gelmemiş çekin üzerinde yazan miktar 10.000 TL ise kurum siz de erken ödeme yaptığı için yani sizden çeki satın aldığı için bir nevi riski olduğu için belli bir komisyon kesip size kalan parayı teslim edecektir.

Ortalama olarak %20 civarı bir komisyon kesilmektedir. Tabii bu komisyon oranları genellikle çekin risk durumuna göre, vadinin uzunluğuna göre çekin sahibi yani çeki düzenleyen şirket ya da şahsın kredi risk raporuna göre çekte bir komisyon oranı alır.

Bu genellikle yüzde yirmi olur dedik ama eğer çekin risk endeksi yüksekse çek sahibinin risk notu düşükse o zaman komisyon biraz daha yüksek olabilir. Çünkü faktoring şirket risk Aldığı için bu noktada sizden biraz daha fazla komisyon takip edecektir.  Bu %30′ lere kadar çıkabilir.

Bunun için elinizdeki çekleri ve senetleri en azından ne kadar komisyon kesildiğine dair en yakın faktörün şirkete teslim edebilir ya da teslim etmeden önce kontrol edip teklif alabilirsiniz. Sonuçta teklif usulü ile çalışıyor o şirketler.

Faktoring şirketleri bu bu değerli evraklarını teslim edip nakit sorunu çözmeye çalışıyorsunuz tabii elinizde herhangi bir çek senet fatura ne olur tabii bu gibi bir evrak yoksa faktörün firmadan banka gibi direkt kredi çekme şansınız olmayacaktır.

Çünkü firmalar ve bankalar gibi kredi veren kurumlar değil yani yukarıda faktör kurumlar banka GİBİ kredi verir; ama bu kredileri sizden aldıkları günü gelmemiş senet fatura ya da çekler karşılığında yapar. Yani bundan 6 ay sonra gelecek olan biri çeki sizden satın alıyor size o çek üzerinde yazan miktarı yüzde 20’si kesilerek geri kalan parayı nakit olarak elden teslim ediyor ya da hesabınıza yatıyor. Geri kalan parayı da 6 ay sonra çek sahibinden tahsil ediyor. Sistem bu şekilde çalışıyor kısaca.

Banka Dışında Kredi Veren Diğer Yerler 2021

Banka dışında kredi veren diğer firmalar ve kurumlara baktığımız zaman bunların başında özel finans kurumları Kredi çıkartan danışmanlık kurumları bankalar ile sizin aranızda kredi anlaşması yapan özel finans kurumları banka gibi çalışıp yetkisinde faaliyet gösteren özel finans kurumları bu ad altında değişik finans kurumları vardır.

Bunları sizin finansal ihtiyaçlarınızı günübirlik ya da bir hafta içerisinde içerisinde çözümlemeye çözüme kavuşturan kurumlardır bu kurumların başvuru yapabilirsiniz.  Nasıl başvuru yapacaksınız? Öncelikle nasıl bir kurumla çalışacaksınız ona karar vermelisiniz. Yani siz kesinlikle banka dışında kredi çekmek istemiyorum yani çekeceğim Kredi illaki banka kanalıyla almak istiyorsanız bu Kredi o zaman sizinle banka arasında aracılık edecek bir aracı firma ihtiyacınız var.

Bu aracı firma sizden belli bir konusu olacaktır sadece. Ama burada dikkat etmeniz gereken önemli bir husus var.  Firmaların dolandırıcı olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor.

Peki bunu nasıl anlayacaksınız? Sizden önce ön ödeme istememesi gerekiyor. Yani firma size Kredi çıkartırız dediklerinde ön ödemeli Kredi çıktıktan sonra istemeler gerekiyor. Yani kredi öncesi önünde ve dosya masrafı ya da kurye masrafı adı altında sizden bir para talep edilirse kesinlikle bu şekilde bir işe girmenize tavsiye etmiyoruz; çünkü özellikle kurye ödemesi adı altında zor durumdaki Kredi ihtiyacı olan kişilerden çok miktarda para istendiğini duyuyoruz.

Bu kişilerin çoğunun dolandırıcı olduğunu biliyoruz. Ondan dolayı öyle deme isteyen kişilerden uzak durun. siz de ödeme adı altında komisyon ad altında ödeme alacak kişilerin bu ödemelerini bu komisyonlarını Kredi çıktı hatta hesabınıza para aktarıldıktan sonra almaları gerekiyor.

şimdi bazı internet siteleri direkt isim söyleyemez buradan reklam olmaması için ama bazı özel danışmanlık firmaları çok iyi işler çıkarmaktadır. Kesin Kredi çıkartıyorlar Kredi siciliniz bozuk olsa bile kredi notu düşük olsa bile size bankalar ile aracılık ederek sizinle bankalar arasında aracılık ederek kredi çıkmasını sağlıyorlar.

Banka Harici Kredi Çıkartan Firmalar

Bu yerlerin istedikleri komisyon oranları %20-30 arasında değişmektedir; fakat bazı kurumlar bu noktada çok ileri giderek %50 lere kadar %40 1’e kadar konuşursak ne oluyor ya 30 bin lira kredi çekiyor yani kredi çıkartıyor size kredi çıkmasını sağlıyor.  neredeyse 12-13 bini sizden talep ediyor kişilerde yani kredi ihtiyacı olan kişilerde ne olursa olsun acil para bulmam lazım dedikleri için de bu noktada o vermiş oldukları yüksek komisyonları ilk etapta kabul ediyorlar.

tabii parasal ihtiyaçlar giderildikten sonra bu sefer de danışmanlık firması ile kredi çeken kişi arasında hukuki sorunlar olmaya başlıyor.  Kişi kendisine çok fazla olmadığı için bu danışmanlık firmasının mahkemeye verebiliyor. Bu tür adı neydi davalarla karşılaşmamak için kredi çıkartacak olan danışmanlık firması ile kredi başvuru öncesinde bir kredi anlaşması yapılması gerekiyor ya bir komisyonu ne kadar olacağına dair önceden bir miktar belirlenmesi gerekiyor o miktarının da tavsiyem neden üzerinde olması gerekiyor yani yüzde yirmi üzerinde olmaması gerekiyor buna dikkat etmeniz gerekiyor zmir’de İstanbul’da Ankara’da Adana’da Mersin’de Antalya’da Gaziantep Şanlıurfa Diyarbakır Samsun eskişehir-bursa Aydın Mersin Muğla Balıkesir Edirne Trabzon Konya Kayseri Bingöl Hakkari Gaziantep Kilis Sivas bu tür illerin çoğunda faktörü pardon özel danışmanlık firmaları yani banka ile sınırımızda kredi çıkartılır adı altında reklam yapan ve özel danışmanlık firmalarının bulabilirsiniz sosyal medyada internet üzerinde

Facebook’ta Twitter’da bu tür yerlerde bu tür şirketlerle anlaşma yapmamanızı ve kesinlikle ama kesinlikle bu kişilerle sözleşme yapmadan öyle deme yapmamanızı tavsiye ediyorum eğer bir firma yetkilisi siz de öyle deme istiyorsan kesinlikle bu kişinin dolandırıcı olduğunu düşünebilirsiniz kesinlikle diyorum çünkü ön ödeme isteyen firmalar hiçbiri kurumsal firmalar değil de şahsi olarak dolandırıcılık peşinde olan kişilerdir bunlardan uzak durun banka dışında nereden para bulabilirim banka dışında nerede bulabilirim acil ihtiyacım var nerede buradaki ihtiyacım var karşılayabilirim diye bir arayışta insanız bununla ilgili sizlere birkaç tavsiyede daha bulunabilirim

KUYUMCULAR

ne olabilir çünkü banka dışında banka gibi borç para veren yeni kredi veren kuyumcular vardır şimdi olmaz mı şartlarda kuyumcularının banka gibi faizle kredi vermeleri yasak altın sapmaları da yasak kuyumcularda kredi kartı ile altın sapmaları belli bir şarta bağlı olarak bu imkanları tanınmıştır moda 4 taksit’e kadar altın satılık bilmektedir kuyumcular 4’e kadar müşterilerine altınları sata bilmektedir bunu bilgin bitti yok yani 10 milyarlık bir altında satabilir 400 milyarlık altında satabilir kredi kartına taksit yapılabilir kuyumcu sizlere elden taksit yapabiliyor burada da yine yasal anlamda bir problem yoktur yani kuyumcu ile karşılıklı güven sağlamanız durumunda kuyumcu sizde de taksitle elden taksitle altının satabilir yani her ay elden taksitle ödeyebilirsiniz veya ileri tarihli toplu bir ada yapacağınız anlaşma önemli kuyumcu altın gramını sözgelimi 300 TL’den satıyorsa o günün şartlarında siz de 6 ay sonra ödemeniz durumunda 400 TL hesaplayabilir yani bunu sizin etmeniz durumunda yapabilir bu tamamen karşılıklı anlaşma genellikle şöyle yapılıyor altın 300 TL ise ama 6 ay sonra ödeme günü geldiğinde eğer altın 330 TL olursa 330 TL üzerinden yapılır yani eski fiyat üzerinden yapılmaz bu da zaten doğru olan budur özelde

İSTANBUL MECİDİYEKÖY  VE KAPALIÇARŞI

İstanbul’da mecidiyeköy’de bunların kuyumcular İstanbul Kapalıçarşı’da bunlar kuyumcular Bursa kapalı çarşı’da bulunan koyuncular Denizli kapalı Çarşı kuyumcuları özellikle İzmir kemeraltı’nda bulunan kuyumcular Antalya Muratpaşa kapalı çarşı’da bulunan kuyumcular karşılıklı güven oluşması durumunda senetle ya da elden taksitle altın satmaktadır banka haricinde bu kuyumcularda altı almak kaydıyla para akış sağlayabilirsiniz nasıl olacak kuyumcudan aynı gün içerisinde 20.000 TL’lik bir seninle altın alıyorsunuz bu altına yine aynı yerde nakit para çeviriyorsunuz atmış oluyorsunuz burada olduğu için bir zarar söz konusu olacak

20.000 TL gibi bir rakam da %2 lik bir zarar söz konusu olduğunda 400 TL’ye tekabül ediyor mu 500 TL onu düşünüyoruz ama size 20.000 TL karşılığında 19500 TL nakit para kuyumcu tarafından teslim edilecektir borcunuz kuyumcu 20.000 lira olmuş olacak yani 22 dakika aldığınız için bunu sizden daha sonra faizde isteyebilir 25 bin lira çek tahsil isteyebilir güncel altın fiyatları üzerinden isteyebilir tamamen dediğimiz gibi karışık anlaşmaya bağlı yalnız şuna dikkat etmeniz gerekiyor

BORÇ PARA VEREN YERLER

kuyumcular borç para veremez yani direkt olarak faizle sizlere borç para vermez yani 20 lira bir parayı elden verdim bunu 30000-40000 ara kişi Bir sene sonra ister mi şeklinde namaz bu yasal değildir şahısların bile birbirine faizde boş Ömür yasaktır yani bir kişi arkadaşım da olsa diğer kişiye faizle borç para verilmez borç para verebilir ama faizsiz verebilir yani aynı şekilde vadeli şekilde faizde şeklinde veremez bu yasal değildir Kanuni olarak sorumlu bir alışveriş olacaktır ondan kaçırmamanızı önemle tavsiye ediyorum banka dışında kredi veren yerleri neresi olduğunu 2020 koşulları altında açıkladık yani özellikle banka dışında kredi arayışınız varsa bu noktada faktoring firmaları ikrazat firmaları tavsiye ediyorsan tefecilerden kesildi çünkü bazı yerlerde banka dışında kredi veren tefeciler hatta bu telefon tefecilerin telefon numaraları iletişim bilgileri adres bilgileri gibi yasal olmayan bilgileri verilmektedir

bunları aramayın zaten bu kişilerin hem yasa çalışması hem de dolandırıcı olma ihtimali de vardır ya banka dışında kredi veren tefeci diye bir durum söz konusu olamaz ya bu yasal olmaz bunu tavsiye etmiyoruz bunun yerine banka haricinde faktörü firmaya başvuru yapabilirsiniz yada motoru işleri girmeyip Bankası en iyi kredi vermiyor yani bunun sorunun çocuk ev kredi 33030 yükseltebilirsiniz yoluna gidebilirsiniz borçlanma limitinin açtıysanız borç az bir kısmını ödeyip en azından yeni bir kredi limiti açtırabilirsiniz motorum işlem yaparsanız hem yasal anlamda daha doğru bir iş yapmış olursunuz hem de ödeyeceğiniz faizi daha az olacağı için ekonomik alanda doğru bir karar vermiş olacaksınız çünkü banka harici kredi veren faktoring firmaları

komisyon oranları yüzde yirmi zaten tefeci faizi dediğimiz faiz oranı çok yüksek olduğu için bu da çok mantıksız bir tercih olacaktır ondan dolayı banka dışında kredi arayışınızda mutlaka ama mutlaka dikkatli olmanız gerekiyor yorumlarınızı varsa sorularınız varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz siz de yardımcı olmaya çalışıyoruz

2 Comments

2 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top