Kredi

Banka Harici Kredi Almanın 5 Yöntemi

Banka dışında kredi ve para bulabilirsiniz. Banka dışında kredi veren yerler nelerdir? Banka harici kredi veren para veren yerlerde neler olduğunu burada yöntemleri ile beraber belirttik. Kredi notu düşükse de gelir belgesi beyan ederseniz banka dışında kredi çekebilirsiniz. Bankadan ret alanlar için banka dışında kredi çekebileceğiniz yerleri aşağıda sıraladık.

Banka dışında nerede Kredi bulabilirim?

Türkiye’de Kredi bulmak için sadece tek yöntem bankalar değildir. Bankalar dışında kredi çekebilecek ve kredi alınabilecek yerler de vardır. Onlara öncelikle beş madde halinde sağlamak istiyorum. Sadece bankadan değil banka harici Kredi bulabileceğiniz yerler aşağıda listelenmiştir:

Banka harici kredi veren şahıslar

Bazı özel danışmanlık firmaları şahıs firması olarak kurulup Kredi verebilmektedir. Danışmanlık firmaları özel faizde resmi olarak kredi veren ve bddk’ya izniyle çalışan firmalara Iğdır. Bu firmalardan faizle kredi başvurusu Yapı Kredi çekebilmek nedir bunun için kredi sicilinin iyi olması ve gelir belgesinin sunulması gerekmektedir. Bazı Ankara Çankaya’da veren kurumlar kredisinde bakmaktadır. Yani kişi kendisi de olsa bile sadece kefil gösterilmesi durumunda kendilerine kredi çıkartmaktadır.

Kredi çıkartan şahıslar

Bazı kişiler banka ile kişiler arasında Kredi danışmanlık işlem görürler. Kredi danışmanlık hizmeti veren bu kişiler kendisini Kredi çıkmayan kişilere bankalarla arasındaki bazı problemlere giderek bankadan kredi çekmesini sağlamaktadır. Kredi şahsın kendisi verme sadece şahıs banka ile kişi arasında aracılık hizmeti verir.

Burada çıkan kredi üzerinden belli bir komisyon üzerinden anlaşma yapılır anlaşmalar genellikle yüzde on ile %30 arasında değişmektedir. Kişinin kredi sicili çok kötüyse ve çiftliği limit yüksek risk da arttığı için anlaşma üzerindeki komisyon miktarı da artacaktır.

Banka harici kredi veren faktoring kurumlar

Türkiye’de onlarca faktörü kurum ve kuruluş yer almaktadır. Bunlar bankacılık denetleme ve düzenleme kurumu tarafından denetlenmektedir. Bunlar yasal izinler çalışıp Kredi çıkartan ve nakit para sağlayan kurumlardır. Faktör konulardan kredi çekebilmek için günü gelmemiş bir sebep olmak ve bu sene DeFacto reklamları ibraz etmek gerekmektedir.

Özel şahısların yanı sıra aynı zamanda çek gibi değerli faturalarda Kredi çıkmanızı sağlayacaktır. Günü gelmemiş çek senet fatura ve değerli evraklarınızı faktörü konulara beyan ederek nakit para ve kredi çekme şansı elde edebilirsiniz. Onları senedin günü geldiğinde kendini ister taksiyle ister peşin olarak ödeyebilirsiniz doktora faktör koruma sadece belli bir oranda kesinti yapacaklardır.

Banka harici kredi veren özel danışmanlık özel kredi firmaları

Türkiye bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu bağlı olarak çalışan banka gibi kredi veren finans kurumları vardır buna göre taşıt kredisi ve ticari krediler  son zamanlarda Özel bireysel kredilerde vermeye başladılar nokta Koç finans kredi gibi Kredi firmaları banka harici kredi veren firmalar arasında yer almaktadır.

Bunlardan aslında Kredi çekmek biraz zordur. Sıfır araba aldığımızda onlar size krediver ama şahıs olarak banka gibi onlara gidip istediğiniz aslında Kredi ben bu gibi durumlarda çoğu zaman söz konusu değildir. Her ne kadar ne kadar kağıt üzerinde bireysel kredi verdiklerini beyan ettiler de kendi müşterisi olmayan yani kendi firmalarından taşıt almayanlara genelde kredi çıkar kalmaktadırlar. Ama yine de denemenizde bir zararı olmayacaktır.

Senetle borç para veren ve kredi veren kuyumcular

Banka harici en çok başvuru yapılan noktalar bir tanesi de kuyumculardan nokta kuyumcular senet karşılığında altın satmak suretiyle veya altın satma gibi göstererek Kredi çıkartan bilmektedir. Kredi kendi bünyelerinde verdikleri için aslında yasal izinlere sahip değillerdir ama el altından nakit para verdikleri bilinmektedir.

Sadece bunları senetle altın satarak gösterdikleri için yasal kılıfı uydurdukları beyan edilmektedir. Bu noktada yasa olarak problem çıkıp çıkmayacağı tamamen sizin kararınız olacaktır. Yani problemde oluşturabilecek bir durum olduğunu söyleyebiliriz ama faizsiz bu şekilde borç para verilecek problem olmayacaktır.

Şube kanuna göre borç para yani faizle borç para vermek yasak gel normal borç para yasak değildir. Banka aracı olarak kuyumcularda borç para alabilirsiniz Rüya kredi çekebilirsiniz ve bunları zamanı geldiğinde ödeyerek borsası kapatabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top