Ekonomi

Bayanlar İçin Evde Para Kazanma Yolları 2022

Evde çalışarak paranızı kazanabilirsiniz. Nasıl mı? Evinizden çıkmadan size kar getiren işlerden bahsedeceğiz. Bu iş fikirlerini değerlendirebilirsiniz. Eskiden ev hanımları çalışmaya ihtiyaç duymazlardı. Sadece günlük yapılan ev işleri, çamaşır bulaşık yıkama, çocuklarıyla ilgilenme gibi günlük yapılan rutin işleri yaparlardı. Günümüzde ise değişen hayat şartları, artan fiyatlar tek maaşla geçimi imkânsız hale geldi.

Ev hanımları gerek yukarıda bahsettiğim nedenlerden, gerekse kendi paralarını kazanma isteği, eşine destek olma gibi nedenler çalışma gereği duymaktadırlar. Evde nasıl para kazanabilirim? Evde çalışarak para getiren işler var mıdır? Diye araştırma yapmaya başlamışlardır. Evinizde çalışarak 3000 TL kazanabilirsiniz. Bu konuda farklı alternatifler vardır.

Makalemizde evinizden çıkmadan para kazandıracak iş fikirlerini sizlerle paylaşacağız.

 

Evde Para Kazandıran İşler

Evinizden çıkmadan paranızı kazanmanız oldukça kolay. Hobi olarak yaptığınız işler aslında size para kazandırabilir. Az malzemeyle, bütçenizi fazla yormadan paranızı kazanabilirsiniz. Sizlere evinizden yapabileceğiniz bazı iş fikirlerinden bahsedeceğiz. Bunları değerlendirebilirsiniz. Hatta bazı işlerde cebinizden bir kuruş bile harcamadan aylık 3000-4000 TL kazanabilirsiniz.

Evde yapıldığında para getiren işlere baktığımızda;

  • Firmalardan evde ekiş olarak paketleme işleri ( sabun paketleme, kına paketleme, çerez paketleme, çorap paketleme gibi )
  • Örgü örerek para kazanın
  • Evde çocuk bakma
  • Evde ütü yapma
  • Evde hamur işleri yapıp satma
  • Katalog satış işleri
  • Tasarım ürünler hazırlamak

Size sunduğumuz işfikirlerinden kendinize uygun olan işi alıp çalışmaya başlayabilirsiniz. Bayanlar harekete geçme zamanı!

evde pasta yapıp satabilirsiniz

 

Evde Çalışmak Avantajlı Mıdır?

Evde çalışarak para kazanma fikri aslında bayanların çoğunda bulunmaktadır. Çalışma hayatı yoğun ve tempoludur. Çalışan bayanın bir de bebeği varsa işte o zaman evde çalışma fikri zihninde daha da yoğunlaşır.

Çocuğuna kendi bakma isteği, bakıcı bulmada zorlanma, kreşlerin çalışma saatlerine uygun olması gibi faktörler sayılabilir. Ya da çalışma hayatında olmayıp da ev hanımı olanlar da evde iş fırsatlarını değerlendirebilirler. Artık Belediyeler ve İŞKUR ‘da ev hanımlarını çalışma hayatına katmak için dev projelerle onları desteklemektedirler.

Firmalardan Evde Ekiş Alarak 4000 TL Kazanın

Firmalar, evlere ekiş vermeye başlamışlardır. Bu şekilde zamandan tasarruf sağlamışlardır. Karlarını da artırmışlardır. 2022 yılında da evde ekiş vermeyi planlamaktadırlar. Evlere verilen ekişlerden olan evde sabun paketleme işini ve ne kadar para kazandırır? sizlerle paylaşacağım.

Evde Sabun Paketleyerek Para Kazanın

Evde sabun paketleme oldukça kolay bir paketleme işidir. Pek çok bayan evinden çıkmadan sabun paketleyerek 3000-5000 TL arasında para kazanmaktadır. Ekstra para harcamanıza gerek yoktur. Firma size paketleyeceğiniz sabunları ve paketleme için gerekli ürünleri evinize kadar gönderir.

Sabun paketleme işi bireysel yapılabileceği gibi bir grupla da yapılabilir. Tercih size kalmış. Bizim size tavsiyemiz ise grupla yapmanız. Çünkü paketleme işlerinde paket başı ücret ödenir. Yani ne kadar çok paket yaparsanız o kadar fazla para kazanırsınız. Bu yüzden toplu paketleme yapma size kar getirecektir.

Yapmanız gereken ikamet ettiğiniz yerde evlere sabun paketleme işi veren firmalarla iletişime geçmek.

 

Evde Çocuk Bakarak Para Kazanma

İş hayatında olan annelerin endişe ettikleri konuların başında acaba çocuğuma nasıl bakıcı bulabilirim? Meselesidir. Çocuk kreş yaşındaysa ve kreşe gidiyorsa ya da ilkokula gidiyorsa anneler çok fazla endişe duymazlar. Fakat bebeği için bakıcı arıyorsa işte o konu çok önemlidir.

Çocuk bakımı oldukça özen gerektirir. Bakıcının eğitimli, güvenilir, tecrübeli olması gerekir. Çocuğunu bakıcıya emanet edersin bakıcı da televizyona emanet ederse sıkıntı başlar. Öncelikle bakıcı çocuğu kendi çocuğu gibi sahiplenmeli.

Her zaman güven vermeli. Çocuğun beslenmesine dikkat etmeli. Uykusu, oyunu, kısacası tüm özelliklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Daha önce çocuk bakmamış kimseye de çocuk emanet edilmemeli. Çocuk bakarak ayda 1000-2000 TL kazanabilirsiniz. Fakat yukarıda bahsettiğim özelliklere dikkat ederseniz.

Evde Hamur İşi Pasta Yaparak Para Kazanma

Hobileriniz arasında pasta, börek yapımı varsa bunu kazanca çevirebilirsiniz. Nasıl mı? Evinizde pasta yapıp pastanelere, çocuk oyun evlerine, kafelere satabilirsiniz. Ya da butik pasta siparişleri alabilirsiniz.

Doğum günleri, nişan, söz, kına geceleri, açılışlar gibi farklı organizasyonlarda ikram olarak pasta tercih edilir. Pandemi döneminde olmamız sağlık açısından daha çok dikkat edilen bir dönemde insanlar ev yapımı pastaları daha fazla tercih etmeye başladılar. Siz de böyle özel günlerde pasta siparişi alabilirsiniz. Evinizde pasta yapmak maliyet açısından daha ekonomiktir.

Az malzeme fakat kaliteli malzeme ile güzel pastalar yapabilirsiniz. Bu dönemde butik pasta yapıp satmak da oldukça para kazandırmaktadır. Butik pasta biraz daha özenli, orijinal ürün kullanımı gerektirir. Tanesi 100 TL den başlayıp 1000 TLye kadar satışı yapılmaktadır. Böylece pasta yapıp satmadan aylık sipariş almasanız bile sipariş aldığınızda 200-300 TL bir pastadan kazanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top