Kredi

Eğitim (Öğrenci) Kredisi Veren Bankalar Güncel 2022

Öğrenci (Eğitim) kredisi çekmek istiyorsanız bu yazımızdan öğrenciye kredi veren bankalar 2022 karşılaştırmasını yapabilirsiniz, en uygun faiz oranlarıyla kredinizi şimdi kullanabilirsiniz.

Üniversite öğrencileri çoğu vakit hem eğitim harcamaları aynı zamanda özel gereksinimlerinden dolayı paraya ihtiyaç olmaktadır. Öğrenciye kredi veren bankalar “eğitim kredisi” adı altında üniversite öğrencilerine kredi verebilmektedir. Yaşam şartlarının devasa yükseklikte olduğu günümüz şartlarında nakit ihtiyacı malumunuz olarak herkeste vardır. Öyle ki, günümüzde karşılıklı borç alışverişi düşmüş ve en ufak bir nakit ihtiyacında bile bankaların kapısını dayanmaktayız. Bu krediler de üniversite öğrencileri tarafından çok büyük seviyelerde talep görmektedir. Aslında bir çok kişi “üniversite öğrencilerine kredi verilir mi?” diye sorularına cevap aramaktadırlar. Bu probleminin cevabını da evet olarak değerlendirebiliriz ancak öğrenciye kredi veren bankaların da bazı şartları bulunması olağandır. Bu kredileri her banka vermemekte olsa da bazı bankalar vermektedirler.

Bu bankalar sıralaması aşağıda belirtilmiştir;

Eğitim kredisi veren bankalar söz edecek  olursak, Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Odea bank üniversite öğrencilerin kolaylıkla kredi kullanabilecekleri bankalardır.

Eğitim Kredisini Nasıl Alabilirsiniz?

Bankalar, vereceği krediyi riske altına atmamak için kredi vereceği bireylerin kredi notunu, kredi sicilini ve bir kaç bilgilerini gözden geçirirler. Bu şartlar altında üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar kredilerini sizlere belirtirler. Şimdi de bu bankaların kredi şartları ya da varsa kampanyalarını inceleyelim. Üniversite öğrencilerine kredi veren bankaların istediği kredi için gerek duyduğu evraklar ise nüfus cüzdanı, aylık gelir belgesi, eğitim belgesi olarak belirtilebilir. Bu bankalar kefil veya ipotek isteyebilmektedirler, krediye kefil gösterilecek vatandaşlarında  kredi kullanmaya elverişli olması öngörülmektedir. Öğrencilerin kredi çekebilmeleri için teminat veya kefil talep edilmektedir. Buna istinaden kredi başvurusu yapacak kişinin kredi puanında da yüksek seviyelerde olması banka tarafından beklenmektedir.

Başvurusu için Gerekli Evraklar ;

-Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi

-Başvuru Formu

-Gelir Durumunuzu Gösteren Bir Belge

– Eğitim Bedelini gösteren Fatura , öğrenci kayıt belgesi ve okul ücretini gösteren bir belge

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top