Kredi

Senetle Ev Satan Yerler

Konut kredisi çekmek isteyenlere alternatif bir yöntem olarak senetle ev alma yöntemini sunmak istiyoruz. Birçok kişi sadece konut kredisi değil alternatif yöntemlerle yani elden taksitle ev satın almak istemektedir. Elden taksitle ev satın alınabilir mi elden taksitle ev satan yerler nelerdir? Senetle ev almak mümkün? Bunların cevaplarını aradık.

Kredi çekmeden sadece elden taksitle ya da senetle ev almanın yolları;

Eminevim, fuzulevim, birevim gibi yerlerden taksitle ev almak, temelden ön ödeme yaptıktan sonra ortalama 24 aylık elden taksit yapmak, müteaahit ile anlaşma yapıp senetle ev taksiti ödemek gibi yöntemler sıralanabilir.

İstanbul’da senetle ev satan yerler 2021

Türkiye’de en fazla konut satışının yapıldığı il İstanbul’dur.  İstanbul’da senetle ev satan yerler vardır. Bunlar; Ağaoğlu gibi büyük firmalar olsa da yanında başına küçük küçük inşaat firmaların da elden taksitli satışları vardır. Arık birçok yer daha çok elden taksitle senetle ev satışı yapmaktadır.

Maslak’ta bulunan büyük ev projelerin çoğunu aslında elden taksitle sattığını söylenmektedir. Sizler ne Ağaoğlu veya inşaatlar yapan firmalardan senetle ev satın alma yoluna gidebilirsiniz. Eğer kredi çekmek istemiyorsanız ve faiz ödemek istemiyorsanız ev olarak onun yöntemi deneyebilirsiniz.

İzmir’de senetle ev satan yerler

Senetle ev satışı yapılan diğer bir illerin başında da İzmir vardır. İzmir’de birçok inşaat firması konut kredi faiz oranlarını yükselmesi ile beraber alternatif yöntem olarak senetle ev satışı göndermişler. Belli bir peşinat ödeyerek  temel’den veya biten binalarda senetle ev alabilirsiniz.

Evin yüzde yirmi kadar değerini elden peşin ödeyenlere geri kalan yüzde sekseni yaklaşık 4 yıllık vadelendirme seçenekleri ile senetle ev satışı şeklinde sunulmaktadır. Ev almak isteyen kişiler 4 yıllık yani 48 aylık vadelerle elden ödemeli taksitlerle ev sahibi olabilmektedir. İzmir Bayraklı Konak Karşıyaka Bornova Gaziemir Torbalı Selçuk Seferihisar menemen gibi tüm ilçelerde senetle ev satışları bu şekilde alternatif olarak sunulmaya devam edilmektedir.

Ankara ve diğer illerde setleri satışları var mı?

Ankara ve diğer tüm illerde Adana Mersin Antalya Bursa Kocaeli Manisa Eskişehir Konya Kayseri Diyarbakır Erzurum ve diğer bütün sayamadı ellerde elden taksitle senetle ev satın alınabilir. Nokta olmalı evin bitmiş olması ve en azından temel’den başlanmış olması gerekmektedir. Müteahhit firma sözler en az %10 ve %50 civarındaydı daha fazla bir ödemeyi nakite elden isteyecekler.

Geri kalan ödemelerde 48 ay 60 ay 36 ay artık firma ile yapacağınız anlaşmaya bağlı olarak değişkenlik gösterecektir mübadeleler o anlaşmalar yaparak elden taksit yöntemi ile ev sahibi olabilirsiniz doktor orada karşılıklı güvenin yanı sıra sözleşme mutlaka yapmanız ve mağdur olmamanız için sağlam sözleşmeler ve noter tasdikli olarak yapmanız gerekmektedir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top