Ekonomi

Evde Pasta Yaparak Para Kazanma

Evde pasta yaparak para kazanma zevkli evde ekişlerdendir. Özellikle el becerisi gelişmiş, eli hamur işlerine yatkın olan ev hanımlarının en fazla tercih ettikleri ekişlerdendir. Siz de pasta ve hamur işleri yapmayı seviyorsanız bu işi neden kazanca dönüştür meyesiniz?

Son dönemde salgın hastalıkların da artmasıyla birlikte hamur işleri evlerde yapılmaya başlandı. Bu alanda kendini geliştiren ev hanımlarımız pasta ve hamur işleri yapımından güzel para kazanmaya başladılar. Nişan, düğün, doğum günü gibi etkinlikler için pasta siparişi almaları arttı. Hatta pastaları öyle güzel dekore ettiler ki pastaneleri aratmaz oldular.

Evinizde pasta yaparak para kazanabilirsiniz. Fakat pasta yapmak biraz da bütçe gerektirmektedir. O yüzden pasta satışlarınızda zarara uğramamak için malzeme paranızı ve işçiliğinizi de katmanız gerekmektedir. Hazırladığınız pastaları anlaştığınız pastanelere satabilirsiniz. Sosyal medyada kendi pasta ve hamur işi sayfanızı açarak buradan da satabilirsiniz.

 

Evde Pasta Yapıp Satmak İstiyorum

Pasta yapmayı seviyorum. Pasta yapmak hobilerimdendir. Diyorsanız sevdiğiniz bu işle ciddi paralar kazanabilirsiniz. Çünkü pasta geçmişten bugüne tüm organizasyonların ( Düğün, nişan, açılış, doğum günü ) gibi etkinliklerin olmazsa olmazıdır.

Pasta yapımında pastanın görsellik açısından albenisi olmalıdır. Ve içinde kullanılan malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Gerek pastalar, gerekse şerbetli tatlı olsun içinde glikoz bulunmaktadır. Glikoz tatlılar için gerekli olsa da sağlık açısından da oldukça zararlıdır.

Pastalarınızda doğal tatlandırıcıları tercih edebilirsiniz. Şerbetli tatlılarınızda ise glikoz yerine pancar şekerini kullanabilirsiniz. Böylece pastalarınız ve tatlılarınız sağlıklı ve daha lezzetli olacaktır. Sağlıklı ve lezzetli olan pastalarınızda satışlarınız artacaktır. Müşteri memnuniyeti de güvenli ve devamlı satış için son derece önemlidir.

Evde Yaptığım Pastalarımı Nasıl Satabilirim?

Evde pasta yapımı son dönemlerde popülerliğini artırmıştır. Ev hanımları, öğrenciler ve pasta yapımını seven herkes yaptıkları pastaların videosunu çekmektedir. İşte pastamı nasıl yaptım? Hangi malzemeleri kullandım? Gibi videolarını çekip sosyal medyada paylaşım yapmaktadırlar.

Özellikle instegram, facebook gibi sosyal medya ağları pasta tanıtımlarınız için çok önemlidir. Video beğenilirse milyonlarca tıklanma alabilir. Dolayısıyla videonuz izlendikçe pastayı satmadan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Aynı şekilde instegramda pasta ve tatlı sayfası kurabilir, satışlarınızı sayfanızdan da yapabilirsiniz.

Evde özenle yaptığınız pastalarınızı anlaştığınız pastanelere, kafelere, lokanta ve oyun ve organizasyon yerlerine satabilirsiniz. Ayrıca bireysel olarak da pastalarınızı satabilirsiniz. Yakın çevrenizden sipariş alırınız. Onlar da kendi çevrelerine sizi anlatırlar. Böylece evreniz geliştikçe pasta ve tatlılarınızı satmanız da kolaylaşır.

Evde Pasta Yaparak Ne Kadar Kazanabilirim?

Evde ekiş yaparak benim de evime katkım olsun diyorsanız size harika bir fikrim var. Evde pasta yaparak satabilirsiniz. Ede pasta yaparak para kazanabilir miyim diye düşünüyorsanız hiç dert etmeyin. Evde pasta yaparak paranızı kazanabilirsiniz.

Pastanelerde satılan pastalara bakıldığı zaman piyasa şartlarında baya pahalıdır. Fiyatları da kişi sayısına göre değişmektedir 4 kişilik pasta bile bile 100-150 TL civarındadır. Siz evinizde pasta yaparak 50-60 TL ye getirebilirsiniz. Pastanızı günlük pasta üretimi yapan firmalara satsanız aylık 1500-3000 TL kazanırsınız.

O yüzden pastamı satamam diye düşünmeyin evde yaptığınız az maliyetli  pastalarınızı satarak karınızı artırabilirsiniz.

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top