Ekonomi

Evde Poğaça Böre,Pasta Hamur İşleri Yaparak Para Kazanma

 

Ev hanımları, öğrenciler, emekliler… Kısaca kendi parasını kazanmak isteyen herkes evde pasta, börek yapıp satarak para kazanabilir. Makalemde sizlere evde pasta, börek hamur işi yaparak para kazanma hakkındadır. Birçok pastane, hamur işi, gözleme yapıp satan yerler var. Ben evimde pasta, börek yapıp satarak para kazanamam diye düşünmeyin.

Makalemde sizler için bu işin püf noktalarını ayrıntılarıyla anlatacağım. İşte o zaman evde pasta börek yaparak para kazanabileceğinizi göreceksiniz.

Değişen ve pahalılaşan hayat şartlarıyla beraber tek maaşın aileyi geçindirmesi imkânsız hale geldi. Bu yüzden ev ekonomisinde benim de katkım olsun diyen ev hanımları evde kendi bütçemle hangi işleri yapabilirim diye araştırmalara başladılar. Bu işlerin başında en çok tercih edilen ve keyifle yapılan işlerin başında evde pasta ş börek hamur işleri yaparak para kazanmak gelmektedir.

evinizde pasta , börek , hamur işi yaparak paranızı kazanabilirsiniz.

Evde Pasta Yaparak Para Kazanma

 

El becerisi gelişmiş bayanlar ya da pasta yapmaktan keyif alanlar hobi olarak yaptıkları pasta işini para kazanmaya çevirmektedirler. Nasıl mı? Dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle ki; Artık ev yapımı pastalar pastanede satılan pastalara nazaran daha fazla tercih edilmeye başlandı. Özellikle sağlığa dikkat etiğimiz şu zamanlarda ev yapımı pastalara tercih daha da arttı. O yüzden evinizde yaptığınız pastalarınızı rahatlıkla satabilirsiniz.

Evde pasta yapımı için gerekli tüm malzemelerinizi gerek marketlerden, gerek pasta malzemeleri satan dükkânlardan temin edebilirsiniz. İnternetten de aynı şekilde sipariş verebilirsiniz.

Evde yaptığınız pastanız lezzeti güzel olmalıdır. Görsel açıdan da güzel olmalıdır. Bu sizin satışlarınızı artıracaktır.

Evde Pasta Yaparak Ne Kadar Kazanabilirim?

Evde pasta yapıp satma ev hanımlarının en fazla tercih ettikleri evde para çalışarak para kazanma işlerindendir. Ev gezmeleri, düğün, nişan, açılış gibi farklı etkinliklerde pasta olmazsa olmazdır. Evde yapılan pastaların lezzetinin daha lezzetli olması, tazeliği, kullanılan malzemenin kaliteli oluşu tercih sebepleri arasındadır.

Evde pasta yaparak kazanacağınız para ise aslında tamamen size bağlıdır. Pastanızda kullandığınız malzemeye, süslemesine gösterdiğiniz özene yani maliyetinize göre fiyat değişmektedir. Pasta malzemelerini güzel ve uyguna veren firma ile anlaşabilirsiniz. Pasta yapımında maliyeti artıran zaten görsel malzemelerdir.

Pasta satışlarında ilk olarak kendinizi çevrenize tanıtmalısınız. İnsanlar sizin pasta yapıp sattığınızı bilemeyebilir. Bu yüzden pastanızı, hamur işlerinizi, kek, börek yaparak misafirlerinizi ağırlayın. Bu arada da pasta yapıp sattığınızı anlatın. Böylece sipariş almaya başlayabilirsiniz.

Arkadaşlarınız da kendi çevrelerine, akrabalarına sizi tavsiye eder, böylece siparişleriniz artar. Bir de bir pastaneyle anlaşırsanız ve pastalarınız tutulursa o zaman bu işten istediğiniz parayı kazanabilirsiniz. Çünkü pastanelerde bile 3 kişilik pastalar en az 50 TL ye satılmaktadır. Siz bunu daha uyguna yapsanız bile aylık en az 3000  TL kazanabilirsiniz. Yeter ki yaptığınız pastalar lezzetli ve görsel açıdan da özenli olsun.

 

Evde Börek, Hamur İşi Yaparak Para Kazanma

Evinizde börek, hamur işi yaparak paranızı kazanabilirsiniz. Ya da aile bütçenize destek olabilirsiniz. Çalışan hanımlar, evde hamur işi yapmaya vakti olmayanlar, ya da hamur işi yapmayı sevmeyen hanımlar tarafından dışarıdan hamur işi, börek almaktadırlar.

Eliniz hamur işlerine yatkınsa bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. İyi de para kazanırsınız. Neden mi?  Bir tepsi böreğin fiyatı bugün 100-150 TL arasındadır. Bunun yanında poğaça, açma, kurabiye gibi farklı farklı ürünler de yapılabilmektedir. Kendinizi tanıttığınız zaman siparişleriniz artar. Bir de lezzet olarak beğenilirseniz o zaman günlük sipariş bile alırsınız.

Çalışan bayanlar evlerine misafir geleceği zaman misafirlerini ya dışarıda ağırlarlar. Ya da evlerine pasta, börek, hamur işleri sipariş verirler. Günümüzde haliyle dışarıda misafir ağırlamak zor olduğundan evlerine börek, poğaça, kurabiye sipariş etmektedirler. Bunun için de pastane, lokanta gibi hazır satılan yerleri değil lezzeti daha güzel ve kalitesi daha iyi olan bu işi yapan ev hanımlarını tercih etmektedirler.

 

Hamur işlerinde eli yatkın olan bayanlar siz de evinizde kurabiye, börek, poğaça yaparak kendi paranızı kazanın.

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top