Para Kazanma

Evde Sabun Paketleme İşi veren Firmalar

Evde para kazanmak istiyorum diyenler için en güzel para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de evde sabun paketleme işi veren firmalar başvuru yaparak evde sabun paketleme iş yapmaktadır. Herhangi bir özel şart istemeden sadece referans talep edilerek evde ek iş imkanı tanınmaktadır. Burada referans denilen kişiler şunlar olacaktır: daha önce bu işi yapıp da zamanında işi teslim eden bayanlar ya da fabrikalar ile ev hanımları arasında paketleme aracılığı yapan fason şahıslardır.

Bu şahısların telefon numarası ya da paketleme işi veren firmaların telefon numaraları genellikle internet üzerinden bulunmaz. Bu yerleri nasıl başvuru yapabileceğinizi siparişi nasıl alabileceğinizi bu yazımızda detaylı bir şekilde belirttik.

Evde sabun paketleme işi nasıl yapılır 2021

Bulunduğunuz ilde zeytin üretimi çok fazla ise zeytinyağı üretimi de fazla olacaktır. En fazla zeytin yağından üretilen sabunların paketlenmesi noktasında eleman ihtiyacı doğmaktadır. Fabrikalar maliyetleri daha da düşünmek için genellikle fabrikada değil ya da iş yerinde değil evlerde paketleme işi vermektedir.

Bu sayede hem sigorta giderleri hem de işçinin diğer özel giderleri azalacağı için ek işlerin bayanlara uygun ücretler dahilinde evde sabun paketleme işi verilmektedir.

 

Bu işin nasıl yapılacağını kısaca anlatmak gerekirse: büyük kalıplar halinde SABUNLAR   gelmektedir. Bunları size vermiş oldukları özel kesim bıçakları ile uygun kalıplar halinde küçük küçük kesiyorsunuz.

Evde sabun paketleme işi veren firmalar ve telefon numaraları

Ve bunları size artık küçük koliler verilirse kolilere koyarak bırakıyorsunuz ya da küçük süs kaseleri verilirse bu kaselere kesip koyarak ağzını bağlayıp süsleyerek teslim ediyorsunuz.

Yani çok küçük çocukların bile yapabileceği işlerden bahsediyoruz. Burada kurdeleli süsleme malzemeleri, koli bandı, paketleme için koli, kağıtlar, keseler, kağıtlar, hasır iplikler, bunlar tamamen fabrika sahipleri veya iş veren firmalar tarafından tedarik edilip size teslim edilecektir.

Evde sabun paketleme işi veren firmalar genelde aşağıdaki illerde yoğun çalışmalar yapıp ev hanımlara evde iş imkanları tanımaktadır. Bu iller;

İstanbul ( Zeytinburnu, Üsküdar, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Esenyurt, Bağcılar, Beykoz, Fatih, Pendik, Kartal, Kadıköy ve semtlere göre iş veren diğer yerlerdir.)

Ankara Gölbaşı, Kahramankazan, Altındağ, Mamak, Polatlı

İzmir Kemerlatı, Buca, Bornova, Karşıkaya, Konak, Çankaya, Torbalı, Kemalpaşa, Kınık, Menemen, Narlıdere, Aliağa

Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay, Şnalıurfa, Eskişehir, Bursa, İznik, Samsun, Trabzon, Rize, Erzurum, Edirne, Kırıkkale, Kırıklareli, Kocaeli, Adana, Sivas, Muğla, Aydın, Konya, Erzincan, Van, Diyarbakır, Mardin, Afyon, Uşak, Antalya, mersin…

Sabun paketleme işinin kazancı ne kadardır

Evde sabun paketleme işinin aslında iyi bir kazanç noktası olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle eliniz hızlıysa aylık ortalama olarak 1500 TL civarında bir para kazanabilirsiniz. Bazı yerlerde aylık 3-4 bin TL’ye kadar para kazanabileceğiniz söylese de burada bir özel durum vardır; eğer çok hızlıysanız yani eliniz çok hızlıysa bir kişi bir saatte 10 kolileme yaparken, siz 30 koli yaparsanız o zaman aylık kazancınız 3-4 bini bulabilir; ama yavaşsanız ve pratik değilseniz aylık kazanacağız 500 TL’ de kalabilir.

Aylık bazda her ne kadar bazı yerlerde 4000-6000 TL arası gelir denilse de gerçekçi olmak gerekirse yeni başlayacak olanlar için bunun 2 bin TL ve altı olabileceğini ifade edebiliriz. Bu nedenle iş başvurusu yapılırken, sabun paketleme işi için iletişime geçilirken bunları da düşünmeniz gerekmektedir.

Bu yazımızı okuyabilirsiniz: Evde Kına Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde Kürdan Paketleme İşi

Sabun paketleme işine başvuru ve şartlar

Evde sabun paketleme işini özel bir başvuru şartı bulunmamaktadır. Eğer referans bulabilirseniz iş veren firma ile daha iyi iletişim kurabilir ve daha çok sipariş alabilirsiniz. Bazı illerde İŞKUR aracılığı ile evde paketleme işleri verilmektedir. İŞKUR’dan bu konuda bilgi alabilirsiniz ve bağlı olduğunuz İŞKUR genel müdürlüğü’ne giderek evde paketleme ile ilgili ek bilgiler alarak iletişim adres ve telefon numaraları varsa bunları da sahip olabilirsiniz.

Evde sabun paketleme işine başvuru yapacak kişiler İşkur dışında en önemli başvuru yöntemi olarak şahsen yapacakları başvurular olacaktır. Çünkü iş veren çalıştıracak olduğu kişiyi tanımak isteyebilir. İş verenler sabun paketleme işi için size bazı ürünleri teslim edecek ve bu ürünleri geri sizden alacaktır. Bu nedenle  karşılıklı güve esas alınacağı için şahsen başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Yakın güvenilir tanıdıklarınız sabun paketleme işi yapıyorsa onlardan da yardım isteyebilirsiniz. Bu kişiler sizin için aracı olup evden çıkmadan para kazanmanızı sağlayabilirler.

27 Comments

27 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top