Para Kazanma

Evde Tesbih Dizme İşi Veren Firmalar

Tesbih dizme son yılların çok revaçta olan işlerden bir tanesi haline geldi. Tesbih dizme işi veren firmalar son zamanlarda artık maliyetlerin azaltılması anlamında bayanlara kargoyla boncuk dizme, tesbih dizme işi vermeye başladılar. Sizler de evinize çıkmadan size gelen tesbihleri ipe dizerek küçük tesbihler, namaz tesbihi veya sallama tesbihler yapabilirsiniz.

Evde tesbih dizme işi nasıl yapılır?

Evde tesbih dizme işi aslında çok basittir. Sadece biraz el emeği göz nuru istiyor. Size gelen kutu içerisinde farklı renklerde binlerce boncuk olacaktır yani tesbih boncuğu. Bu tespih boncukları 33’erli olarak yaklaşık 10 santimetre uzunluğundaki iplere kopmayan ipe diziyorsunuz ve bunu bağlıyorsunuz. Ardından imame başlığı takıyorsunuz. Bunun haricinde namaz tesbihi dediğimiz 33 çarpı 3 olan 99’luk tesbih dizebilirsiniz. Bunlar içinde yine sizlere boncuklar ve gönderilmektedir. Zaten size sadece ilk ve boncuk yeterli gelecektir bunları da  bağlayıp tekrar paketleyip gönderiyorsunuz.

Evde tesbih dizme işinden ne kadar para kazanabilirim?

Tesbih dizme işi aslında meşakkatli bir iş olmasına rağmen kazanç anlamında biraz düşük bir iştir. Ortalama bir tespih 5 lira civarı satılmaktadır. Bunun yaklaşık 3 TL’si satıcıya kar olarak kalmaktadır.  50 kuruşu kadar madde yani tesbih ve ip gideri.  Ortaya kargo fiyatları ve gelir giderleri derken sadece 50 kuruş gibi bir rakam kalır. ortalama yani 33 boncuklu bir tespih diziminde  size 50 kuruş bir para kalacaktır. Günde 100 tane yaparsanız 50 lira kazanırsınız günde 50 tane yaparsanız 25 lira kazanırsınız ortalama kazanç miktarıdır.

Tesbih dizme işi başvurusu iletişim ve telefon numarası

Tesbih dizme işi başvuru yapmak için özellikle mezatçı dediğimiz açık artırma ile tesbih satan kişilere ulaşabilirsiniz. Bu kişilere eğer varsa bunlar sizlere kargo ile tesbihler gönderecek sizlerde bu yaptığımız tespihler ile fotoğraflar çekip gönderirsiniz. Bunlar da parasını size gönderdikten sonra ürünleri onlara gönderirsin. O kişinin telefon numarasını yine aynı şekilde Facebook Twitter gibi mezat sayfalarında bulabilirsiniz ama uyarımız yapalım: el emeğinizin boşa gitmemesi için karşılıklı güven esasına mutlaka bulmanız gerekmektedir. Ve özelde tekrar uyarı yapmak istiyorum kesinlikle ön ödeme, kapora konusu adı altında kimse para göndermeyin.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top