Ekonomi

Evlere Temizliğe Giderek Para Kazanmak

Günümüz şartlarında tek eşin çalışarak ev geçindirmesi oldukça yetersizdir. Ev hanımları da ev ekonomisine katkı sağlamak, ya da kendi harçlığını çıkarmak için ekişlerde çalışmaktadırlar. Evde ekiş çeşidi oldukça fazladır. Evlere günlük temizliğe giderek para kazanmak da ev kadınlarının en fazla tercih ettikleri işler arasındadır.

Ev hanımı zaten günlük hayatta kendi evimi temizliyorum. Evlere temizliğe giderek kendi paramı kazanabilirim diyerek bu işi yapar. Önceki yıllarda temizlik sektörü günümüzdeki kadar yaygın değildi. Günümüz sektöründe bayanların iş hayatına atılmasıyla evin temizlik işleriyle ilgilenmesi elemana duyulan ihtiyaç haline gelmiştir.

Siz de temizlik yaparak paranızı kazanabilirsiniz. Makalemde sizler için temizliğe giderek nasıl para kazanacağınıza dair en detaylı bilgilere yer vereceğim. Günlük temizlik işi para getirir mi? Temizlik için başvuru yerleri. Günlük temizlik işinde dikkat edilmesi gerekli hususlar. Firma ile temizlik işi garanti gibi tüm merak ettiğiniz konuları bulabilirsiniz.

Ev temizliği yaparak para kazan

Temizlik Şirketi İle Temizliğe Gitmek Daha Güvenlidir

Evlere günlük temizliğe gitmek emek isteyen bir iştir. Aynı zamanda beden işine dayanmaktadır. Bu yüzden iş güvenliği çok önemlidir. Günlük temizliğe gitmek istiyorsanız sizlere tavsiyem temizlik şirketi bünyesinde çalışın. Bireysel çalıştığınızda başınıza bir olumsuz durum geldiğinde hiç kimse sorumluluk almaz. Bazen emeğinizin karşılığını bile alamayabilirsiniz.

İş güvenlik uzmanları firmaları denetlemektedirler. Sonuçta insan sağlığı çok önemlidir. Beklenmedik bir iş kazası çalışanı yaralandırabilir. Hatta ölümüyle bile sonuçlanabilir. Bunun için iş güvenlik uzmanları belirli aralıklarla firmaları denetlemekte, firma için gerekli güvenlik bilgilerini vermektedirler.

Firma çalışanlarının güvenliğini sağlamakta mıdır? Çalışanlar sigortalı mı? İş kazaları durumunda firmada çalışan sağlık görevlisi bulunmakta mıdır? Gibi çalışanları koruyucu tüm araştırmaları yapmaktadır. İşte temizlik işi sektöründe de bu belirtmiş olduğum güvenlik hususu son derece önemlidir.

Temizlik şirketleri ile çalışmak yukarıda belirtmiş olduğum detaylar açısından her zaman daha avantajlıdır. Sizin sigortanızı yatırır. Başınıza gelebilecek her türlü olumsuz durumlarda yanınızdadır. Ya da başınıza gelebilecek herhangi bir iş kazasında sorumluluğunuzu üstlenir.

Günlük Temizliğe Gitmek Para Kazandırır Mı?

Günlük temizliğe gitmek para kazandırır. Günlük temizlik işi artık daha fazla kazandırmaktadır. Bayanların iş hayatında etkin olmalarıyla zamanlarının çoğunu işyerlerinde geçirmektedirler. Peki, bu durumda evinin temizlik işleriyle kim ilgilenecek? İşte o zaman temizliğe gelecek bayan arama telaşına düşerler.

Önceden evlere gündelikçi temizlikçi elemanlara az para verilirdi. Günlük 50 -100 TL arasında Şimdi ise en az günlük 250-300 TL verilmektedir. Yani temizliğe giderek aylık 3000 TL kazanabilirsiniz. Bir de işinizi özenle yaparsanız, kendinizi sevdirirseniz daimi evde çalışan temizlik elemanı bile olabilirsiniz. İşte o zaman alacağınız ücret katlanarak artar. Bu yüzden evde temizlik işlerinde güven ve işlerde özen göstermek son derece önemlidir.

Ayrıca şunu belirtmek gerekir ki: Temizlik işleri sadece evlere giderek yapılmamaktadır. Ve cinsiyet ayrımı da gözetilmemektedir. Çünkü günümüzde artık sistemin değişmesi, şartların değişmesi sadece temizlik işlerinde bayanlar gider anlayışı ortadan kaldırmıştır.

Ofis temizleme, sitenin bakımı ve temizlenmesi, apartman temizliği , hastane temizliği gibi temizlik işleri bulunmaktadır. Bu işler bir firma bünyesinde yapıldığı için erkekler de bayanlar gibi temizlik işlerinde çalışmaktadırlar.

Evde Temizlik İçin Başvuru Yerleri

  1. İŞKUR ile temizlik işine başvuru yapabilirsiniz. İŞKUR çalışma sektöründe tüm bireyleri desteklemektedir. İŞKUR’ giderek işbaşvuru formunuzu doldurun. Sonuçta burada da istediğiniz iş kategorileri bulunmaktadır. Temizlik işi olduğunda formunuzdan size ulaşırlar. Temizlik işi sonuçta farklı farklıdır. Ev temizliği, apartman temizliği, site temizliği, cadde ve sokak temizliği, ofis temizliği, baca temizliği gibi farklı alanlarda temizlik işleri yapılmaktadır.
  2. Firmalar internet üzerinden temizlik işi için ilan yayınlamaktadırlar. İlanları değerlendirin. Verilen formu doldurarak başvurunuzu oluşturun
  3. Temizlik işi veren firmalarla iletişime geçin. Şahsen başvuru daha önemlidir. Firma hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İş başvurusu için gerekli evrakları, SGK var mı? Ücretlendirme nasıl yapılır? Güvenli mi? Gibi aklınıza takılan soruları firma yetkilisine anında sorabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Temizlik yaparak para kazandırır. Günlük temizliğe giderek iyi para kazanırsınız. Çünkü temizlik fiyatları da baya arttı. Eskiden günlük 50- 100 TL kazanırken şimdi temizlik 250 -300 TL den yapılmaktadır. Nereden bakarsanız bakın aylık 4000 TL kazanırsınız. Bir de bir temizlik şirketi bünyesinde çalışırsanız hem sigortanız yatar hem de maaş dışı pirim temizlik başı pirim alırsınız.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top