Ekonomi

Evlere Ütü İşi Veren Firmalar 2022

Evde ütü yaparak para kazanma işi son dönemlerde ev hanımlarının gözdesi olmuştur. Neden mi? Ütü yapmak düşünüldüğü zaman diğer evde ekişlere göre daha kolaydır. Ücret olarak da daha iyidir. Bu yüzden son dönemlerde gerek ev hanımları, gerekse vardiya usulü çalışan hanılar tarafından yapılmaktadır.

Hayat pahalılığı arttıkça maalesef beyler tek başlarına evlerine geçindirmekte zorlanmaktadırlar. Hal böyle olunca benim de çorbada tuzum olsun diyen ev kadınları evde ekiş olarak evde ütü işi alarak ev bütçelerine destek olmaktadırlar. Bayanların yüzde sekseni evlerinde rutin olarak yaptıklarından zorlanmamaktadırlar. Ütü yaptırmak isteyenler genellikle çalışan bekâr erkekler ya da erkek üniversite öğrencileridir.

Peki, evde ütü yapmak nedir? Nerelerden iş alınır? Bu işten para kazanma gibi hususlar evde ütü yapmak isteyen bayanlar tarafından çokça araştırılmaktadır. Bu işin püf noktalarını sizinle paylaşacağım.

Evde Ütü Yapma İşi Nedir?

Evde ütü yapma işi hanımların evlerinde rahatlıkla yapabildikleri zahmet gerektirmeyen ekişlerdendir. Özellikle son dönemlerde evde ekişler konusunda favori işlerdendir. Evde ütü yaparak para kazanmak mı istiyorsunuz? Yapmanız gereken ilk iş ikamet ettiğiniz yerde evlere ütü veren firmalar var mıdır? Diye araştırın. Daha sonra firma ile iletişime geçerek evde ekiş olarak ütü yapmaya başlayabilirsiniz.

Evde ütü yapma işini genellikle tekstil firmaları vermektedir. Üretilen ürünler mağazalara satışa sunulmadan önce ütü yapılır. Firmalarda parça başı ütü yapan çalışanlar bulunmaktadır. Fakat son dönemlerde pandemi dolayısıyla ya da ekonomik sıkıntılardan dolayı ütü kısmını evlere ekiş olarak vermeye başlamışlardır. Burada devreye evde ekiş alarak ütü yapmak isteyen ev hanımları girmektedir.

Siz de evde ekiş olarak evde ütü yaparak para kazanmak istiyorsanız evde ekiş veren firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Sizin ütü için ekstradan yorulmanıza gerek yok. Firma size ütülenecek malzemeleri evinize kadar teslim edecektir. Ütü işinde parça başına ücret verilir. İş bitiminde de sizden teslim alınır.

Evde Ütü Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde ütü yaparak para kazanabilirsiniz. Ne kadar kazanacağınız ise sizin anlaşma yaptığınız yere göre değişir. Şöyle ki: mesela bir tekstil firmasından ürün alıp ütü yapmak ayrıdır. Küçük işletmelerden olan terzilerden ütü işi alıp yapmak farklıdır. Ya da bazı çalışan hanımlar günlük ya da haftalık ütü işini ev hanımlarına yaptırabilmektedirler. Onlardan iş almak ise apayrıdır.

Genellikle firmalardan evde ütü işi almak daha karlıdır. Çünkü üretim fazladır. Aynı anda toptan çok fazla ürün çıkar. Onlar da tüm işi evde ütü yapmak isteyenlere verirler. Parça başı ücret alacağınızdan, parça da çok olduğundan daha fazla para kazanırsınız. Küçük işletmelerde ise iş yoğunluğu daha azdır. Ütülenecek malzeme daha az olacağından ücretiniz de buna bağlı olarak azalacaktır. Mesela; Firmaların parça başı 20 TL verdiğini düşünürsek en az 50 parça ürün ütülediğinizde 1000 TL kazanırsınız. O yüzden firma ile çalışmak size avantaj sağlar. Terziler, kuru temizlemeciler de evlere zaman zaman ütü işi verebilmektedirler. Tabi onların iş verimi firmalar kadar yoğun değildir. Bir de çalışan bayanlar bazen evlerinde ütü yaptırmak isteyebilmektedirler.

Ütü İşi Yapmak İçin Nerelere Başvuru Yapmalıyım?

Evde ekiş olarak ütü yapmak istiyorsanız nerelere başvuru yapmanız gerektiğinizi bilmelisiniz.  Sizler için başvuru merkezleri nereleridir?  Başvuru işlemi nasıl yapılır? Makalemde hepsine anlatacağım. İlk başvuru kaynağımız İŞKUR’ DUR. Daha sonra evde ütü işi veren firmalardır. Bu firmalar ( Tekstil firmaları, büyük oteller, restoranlar ) olabilir.

  1. İŞKUR ile evde ütü işi alabilirsiniz. Bunun için size en yakın İŞKUR ‘a gidin. İŞKUR kaydınız yoksa kaydınızı oluşturun. Orada yapabileceğiniz işler sayfanızda çıkacaktır. Evde ekiş olarak ütü işi yapmak istiyorsanız o bölümü eksiksiz olarak doldurun. İŞKUR kaydınız varsa bilgilerinizi mutlaka güncelleyin. İş olduğunda İŞKUR size kolaylıkla ulaşabilmeli.
  2. Evlere ekiş veren firmalarla iletişime geçin. Firmalar; Makalemde belirttiğim üzere tekstil firmaları, büyük oteller, lokantalar restoranlar olabilir. Başvuru internet üzerinden yapılabildiği gibi şahsen de yapılmaktadır.
  3. Facebook, instegram ve farklı dijital platformlarda evde ütü işi yaptırmak isteyenler iş ilanları oluşturmaktadırlar. Buradan da arayıp evde ütü işi alabilirsiniz. Aslında bu saydığımız başvuru kaynakları içinde bir de tanıdık aracılığıyla iş alma bulunmaktadır. Akrabalar, yakın çevre yani tavsiye aracılığıyla da evde ütü işi alabilirsiniz.

    internetten evde ütü işi yapma başvuru

Evde Ütü İşi Veren Firmalarla İletişim

Evlere işveren firmalarla evde ütü işi alma

Evlere Ütü veren firmalar genellikle İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli gibi tekstil alanında gelişmiş şehirlerde bulunmaktadır. Siz de ütü yaparak evime katkı sağlamak istiyorum diyorsanız firma güncel rehberi 2022 den evde ekiş veren firmalar ( ütü yapma ) işi veren firmalara ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top