Kredi

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi nasıl çekilir ve gelir belgesi olmayan için kredi nasıl alınır? Sorularının cevabını bulacağımız yazımızda aynı zamanda hangi bankalar gelir belgesiz kredi verir? Bunlardan da bahsedeceğiz. Ancak önce birçok banka tarafından aranan kredi çekmek şartları nelerdir? Onu öğrenelim.

Kredi Çekmek İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Öncelikle kredi çekmek için aranan şartların başında yaş gelmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için 18 yaşını doldurmuş olmak aranan şartlardan ilkidir. Daha sonra bankaların belirlediği kredi notlarından yeterli kredi notuna sahip olmak. Belli bir süre sigortalı olarak çalışmış olmak veya ipotek ile kredi çekilecekse eşin yazılı rızasının olması öncelikle aranan şartlar arasında gelmektedir.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Nasıl Çekilir?

Bankaların kredi vermek için aradığı şartlardan bahsettik. Bunlardan en önemlisi olan sigortalı olarak çalışmak yani belli bir süre gelirin olduğunu belge ile ispat etmektir. Ancak bazı bankalar var ki geliriniz olmasa bile şimdi sayacağımız şartlara sahipseniz kredi verebilmektedir. Yani gelir belgesi olmadan kredi nasıl çekilir? Bunun yolunu öğreneceğiz.

  • İpotek Sunmak

İpotek sunmak geliri olmayanlar için bankaya gösterdikleri tapusu kendilerine ait bir mal varlığıdır. İpotek ev, arsa veya bahçe tapusu olabilmektedir. Ancak şöyle bir şey vardır ki banka çekeceğiniz para karşılığında malınıza ipotek koyar ve onu satamaz veya devredemezsiniz. Borç ödenene kadar ipotek tapuda devam etmektedir.

  • Kefil Bulmak

Bankaların geliri olmayana kredi verme imkanı sunduğu bir yol ise kefil bulmaktır. Etrafta güvenilir ve sabit gelirli bir kişi olan size borcunuzu ödeyeceğinize dair bankada kefil olur ise kredi verilir eğer siz borcunuzu ödememeniz halinde kefilden borç tahsil edilir.

  • Ek Gelir Belgesi Sunmak

Sabit sigortalı bir işiniz yoksa ancak gelirinizin olduğuna dair bankaya kanıt sunmanız halinde kredi alma şansınız oluşacaktır.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesi olmayanların sorduğu gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar nelerdir? Sizler için yazımızda yer verdik.

  • Odeabank
  • Garanti Bankası
  • Akbank
  • ING Bank
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top