Kredi

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar aktif olarak çalışmayan ama ödeme yapacağını gösterir nitelikte durumu olan kişilerin çekeceği krediler demektir. Her bankanın kendi işleyişi farklı gibi görünse de benzer mantıkla süreç işlemektedir. Bankalar bir garanti ile kredi vermektedir. 

Kredi Kartı Kullanarak Kredi Çekilebilir mi?

Bankalara iş yerinizin gelir belge evrakı, sigorta belgesini göstermeden, istisna durumlarla başvuruda bulunabilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi veren bankalara başvuru yaparken kredi kartınızın olması dijital bankacılık anlamında değerlendirilebilmektedir. Banka güncel durumuna göre değişmekle beraber iki ve daha fazla kredi kartında sorunsuz işlem ödeme yapan kişilerin dijital bankacılık başvuruları bazı hallerde geçerli olabilmektedir. 

Akbank dijital bankacılık bilgilerinizin tam olduğundan emin olduktan sonra internet online bankacılık hesabınızı kullanarak dönemsel ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bankada hesabınızın olması, maaş almış olmanız, kredi kartı ödemelerinizin pürüzsüz olması, limitlerinizin düzenli artması ve vip kredi kartına yükselmiş olmanız faydalı olabilir. 

Banka prosedürleri şubesiz kredi kapsamında bazı avantajlar sağlayabilmektedir. Güncel faiz oranları ve geri ödeme koşullarını değerlendirerek hesabınıza kredi talep edebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Çekilebilir mi?

Gelir belgesiz kredi çekmek için ihtiyaç kredisi başvurusu yapmalısınız. Bankanızın kredi başvuru kriterlerini inceledikten sonra genel olarak şu şartları taşıyanlar kredilerine olumlu yanıt bulabilir:

Banka güncel kampanyalarını takip edebilirsiniz. Bazı dönemlerde kredi çekme olasılıklarınız daha çok olabilmektedir. Kota doldurma aşamaları sene sonlarında sık görülen bir durumdur. Fakat bu kesin kredi çekeceğiniz anlamına da gelmemektedir.

Geliri Olmayanlar Hangi Belgeleri Göstermeli?

Aktif gelir belgesi olmasa da bir kira sözleşmesi gibi mal varlığı gösterilmelidir. Yetim dul maaşı, ölen yakınlardan kalan maaş varsa yine aynı şekilde göstertilmesi gerekmektedir. Engelli maaşı alanlar, bu gibi devletten düzenli maaş alanların da ne kadar aldıklarını gösterir belgeleri aktarmaları gerekmektedir.

Hiç Mal Varlığı Yoksa Kredi Çekilir mi?

Gelir belgesi olmadığı gibi bir ipotek ya da diğer maaş seçenekleri de yoksa genellikle kredi çekilememektedir. Bankalar kredi notu yüksek kurumsal yerlere esneme payını daha çok sağlamaktadır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top