Ekonomi

Gümrük İhracat Fazlası Ürünler Nereden Alınır?

Türkiye iç piyasasına çok ucuz ürün satarak ticari anlamda büyük para kazanılabilir. Özellikle yurt dışına satılan ürünlerin gümrüğe takılması durumunda gümrük fazlası ürün olarak bunlar iç piyasaya sunulmaktadır. Genelde İstanbul Güngören Merter Tekstil Bölgesinde satışı yapılan bu ürünler, merter ihracat fazlası ürünler olarak ilana çıkmaktadır.

Peki gümrük fazlası ürünler nereden alınır ve nasıl alınır? İhracat fazlası mal satan yerler ihracat fazlası mal satın alınabilecek yerler hakkında bu yazımızda detaylı bilgiler verdik. Fabrikadan ihracat fazlası ürünlerin nereden alınacağı, kimlerin sattığını, toptan satım ve alım merkezlerini tek tek sıraladık.

İhraç fazlası defolu ürün satan yerler aranırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ifade ettik. Aynı ürünü 100 bin TL’ye satan yerler olduğu gibi aynı kalitede ürüne 50 bin TL isteyen toptan satıcılar da bulunmaktadır. Marka ihraç fazlası ve defolu ihracat fazlası tüm mallar için listelerimizi inceleyiniz.

Fabrikadan İhracat Fazlası ürünler

Türkiye’de herhangi bir ilde ortalama büyüklükte bir satış noktanız varsa İzmir, Bursa, Denizli, Kocaeli, İstanbul gibi tekstil ürünleri üreten ve dışarıya satan tek bir fabrika yeterli olacaktır. Fabrikalar Avrupa ve Rusya’ya satmış olduğu ürünlerin bazılarını geri almak ve gümrükten çekmek zorunda kalmaktadır. Bu ürünler çok ucuza merter toptan ihraç fazlası mallar olarak satılmaktadır. Bu malların içinde marka ürünler, Zara, LCW, limango, sarar vb giyim markalarının ürünleri vardır.

Çorap, toptan iç giyim, atlet, külot, sütyen, pijama takımları, kadın erkek tüm giyim ürünleri bulunabilmektedir.

Özellikle fabrikadan ihracat fazlası ürünler tedarik etmek isteyenler bu ürünlerin defolu olup olmadıklarını marka ürün olup olmadıklarını ve bu fabrikalar çalışma sözleşmesi imzalayıp imza alamayacaklarını araştırmaları gerekmektedir.

Satın alınacak ürünün iç piyasada çok kolay satılabilen marka ve kaliteli ürünler olmalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bazen küçük defolu ürünler defo itibariyle göze çarpmaz. Zaten marka oldukları için çok yüksek paralarla iç piyasada satılabilmektedir.

Defolu İhraç Fazlası Tekstil Ürünleri

Tekstil ürünleri dikim hatası, yanlış malzeme kullanımı ya da ticari sözleşmelere yapılan hatalar nedeni ile İstanbul merkezli olarak yapılacak satışlarda elde kalabilmektedir. Gümrükte satılmayan ürünler genelde gemi ya da tırlar ile geri gelmektedir. Bu ürünler iç piyasaya çok ucuz şekilde satılmaktadır. Bu ürünlerin defoları çok fazla olmayıp genelde çok dikkatli bakılmadıkça anlaşılmayan defolardır. Bu ürünler ucuz oldukları için iç piyasada çok fazla şekilde satılabilmektedir.

Her ihraç fazlası ürün defolu mudur?

Öncelikle gümrük ürünlerinin defolu olma şartı yoktur. Amerika Birleşik devletleri’ne, Avrupa birliğine ya da yakın komşularımıza özellikle Rusya’ya satılan giyim ürünleri, plastik ürünler, inşaat malzemeleri, tekstil malzemeleri, ayakkabılar, çantalar, meyveler, mutfak malzemeleri ve buna benzer ürünler değişik nedenlerden dolayı gümrüğe takılabilmektedir.

Bu özellikle tekstil ürünlerinin gümrüğe takılmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi, üretim kalitesinde yapılan hatalardan, yani yanlış dikim veya yanlış boya basımı diye bir şey söz konusu olmayıp sadece iplik kalitesi ile ilgili bazı sorunları olduğundan ve içerisindeki kimyasal ürünlerin fazla olması nedeniyle ürünü alacak olan ülkede gümrüğe takılabilir.  Ve bu denetimler neticesinde limanlarda ürünler gümrük fazlası olarak kalabilirler.

Havalimanları ve normalde Deniz limanları gibi yerlerde gümrük fazlası ürünler kaldığı zaman bunlar iç piyasaya çok daha kolay bir şekilde satabilmektedir

gümrük fazlası satan yerler

Gümrük fazlası ürünler nerede alınır ve nasıl alabilirim?

Dükkan açmak istemeniz durumunda ya da hazır dükkan sahiplerine mal tedarik noktasında ticaret yapmak istemeniz durumunda İzmir, Ankara-Mersin illerinde gümrük fazlası ürün satan ve tedarik eden bazı noktalar başvuru yapabilirsiniz. Bunlar toptancılar, fabrika satış mağazaları ve özellikle sanal internet mağazalarını aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

İstanbul’da ihracat fazlası mal satan yerler

Türkiye genelinde marka ürünler noktasında en fazla ihracat fazlası ürün satan yerlerin başında İstanbul Merter iş yeri merkezi gelmelidir. Merter’de bulunan toptancılar Türkiye genelinde genel defolu ve kaliteli ürünler tedarik etmektedir. merter’de faaliyet gösterip internet üzerinde az olan yüzlerce site bulunmaktadır işyeri bulmaktadır bunlar en11.com gittigidiyor.com hepsiburada.com sanal Kozan, letgo, sahibinden.com gibi sitelerde aktif olarak ihracat fazlası mal satmaktadırlar.

İhracat fazlası marka ürünler hangileridir?

İhracat fazlası marka ürünler ya da diğer bir tabirle ihracat fazlası defolu ürün satanları neler olduğunu az çok anlattık. Bu yerlerin telefon numaraları iletişim ve adres bilgilerini bu özel internet sitesine girerek öğrenebilirsiniz.

Gümrüğe takılıp da ihracat fazlası mal konu düşen marka ürünler şunlar olabilir; lcv Zara Nike Adidas puma Lescon Polo limon bu ürünler genellikle ihracat fazlası ürün olarak kabul edilmekte olup iç piyasada tabiri caizse peynir ekmek gibi gitmektedir. Bunların satılarak çok güzel paralar kazanabilirsiniz ama hem alırken hem satarken para kazanmak için en iyi satıcı bir alıcılı kurmanız gerekmektedir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top