Para Kazanma

İNSTAGRAM İLE PARA KAZANMA

İNSTAGRAM İLE NASIL PARA KAZANABİLİRİM?

İnstagram fotoğraf paylaşım amacıyla kurulmuş sosyal medya platformudur. Kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Dünyanın dört bir yanından büyük küçük, tanınmış tanınmamış birçok kullanıcısı vardır.

Instagram’dan para kazanmak için ünlü olmanıza gerek yoktur. Takipçi sayınızı arttırmanız ve sürekli güncel paylaşım yaparak dikkatleri çekmeniz ilk olarak yeterlidir.

İnstagram Hesabı Oluşturmak

İlk yapmanız gereken özgün bir hesap oluşturmaktır. Kaliteli ve eşsiz içeriklere yer verilen, takipçilerinizin sizinle etkileşim içinde olmasını sağlayan ve her gönderinizin dikkatlerini çekeceği ve zamanla takipçi sayınızın artmasını sağlayacak etkin bir profil oluşturmalısınız.

Sponsorlarla Çalışın

Şirketlerden reklam alın. Aldığınız reklamları sponsorlu içerik, ücretli tanıtım, ortaklık gibi isimlerle gönderilerinizde, hikayelerinizde ya da Reels videolarınızda sunun. Tanıtabileceğinizi düşündüğünüz ürünlere sahip şirketlerden sponsorluk alarak Instagram’dan para kazanabilirsiniz.

Siz ne kadar aktif olursanız ilerleyen günlerde şirketler sizi bulacaktır. Güvenilir olmayan markaların ürünlerini tanıtmanız takipçilerinizin hoşuna gitmeyebilir. Takipçilerinizin kalıcı olması için bu detaya da dikkat etmenizi öneririm.

Pazarlamacı Olun

İstediğiniz kadar farklı markayla sponsorluk anlaşması yapabilir ve içerik paylaşabilirsinizAncak bu her zaman sürdürülemeyebilir. Ortak bir kuruluşun pazarlamacısı olun. Profilinize uygun bir marka ile anlaşarak onun reklam yüzü olmak uzun vadede çok daha büyük fayda sağlar.

Mesela hesabınız sağlık üzerine kurulu. Gönderileriniz genelde sağlıklı yaşamdan neler yapabilirimden bahsediyor ve takipçilerinizin dikkati bu sebeple sizden yana. Sağlıklı ürünler satan bir marka ile anlaşarak o markanın ürünlerini pazarlamanız iyi olacaktır.

E-ticaret Mağazası Oluşturun

Farklı markalarla çalışmak yerine kendinizle çalışın. Kendi ürünlerinizi tasarlayın, satın ve kendi markanızı oluşturun. Öncelikle profilinizde kendinizi tanıtın. Sonrasında ürünlerinizi tanıtın ve kullanıcıları ürünleri satın alabilecekleri e-ticaret mağazanıza yönlendirin.

Instagram mağaza üzerinden satış yapabilir ya da WhatsApp üzerinden bu ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Dijital İçerikleri Satın

İçerik üreterek ürün satışı yapmak yerine direkt olarak ürettiğiniz içerikleri satabilirsiniz. Ressamlık yeteneğiniz varsa çizerek ürettiğiniz görselleri, yazarlığınız varsa metinleri, sesiniz güzelse ses kayıtlarını ya da güzel resim çekme kabiliyetiniz varsa fotoğraflarınızı satabilirsiniz.

Önemli olan piyasanın ihtiyaçlarına uygun içerikler üreterek, doğru alıcıyla yollarınızın kesişmesidir.

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top