Ekonomi

Kredi kartsız alışveriş yapılan mağazalar

Beyaz eşya almak isteyenler, cep telefonu satın almak isteyenler, yeni evlenen çiftler ya da düğün arifesinde olan çiftler için beyaz eşya, televizyon cep telefonu olmazsa olmaz ürünlerdir. Bu ürünleri peşinatsız kredi kartsız satın alabileceğiniz mağazalar vardır. Bu yazımızda kredi kartsız alışveriş yapılan mağazalar elden taksitle alışveriş yapılan mağazalar, peşinatsız kefilsiz alışveriş yapılan mağazalar hangileri olduğunu belirttik.

Hem bulunduğunuz ile direkt şahsen başvuru yapabileceğiniz mağazalar hem de sanal ortamda senetle alışveriş yapılabilecek mağazalar hakkında bilgiler.

Kredi kartı olmayanlar nasıl alışveriş yapabilir?

Kredi kartı ile yapılacak alışverişleri taksit sayısı belli vadelerle sınırlandırılmıştır. Örneğin, en fazla yapılabilecek taksit sayısı 9 ay iken, kredi kartsız yapılacak alışverişlerde vade sayısının tamamı mağazanın inisiyatifine bırakılmıştır.

Mağaza müşteri istemesi durumunda 12 taksit, 24 ay vade ya da 36 ay vade hatta 48 ay vadeye kadar taksitlendirme seçeneği imkanı tanımaktadır. Burada bazen sizden bir kefil, teminat, gelir belgesi, sigorta dökümü, findeks puanı gibi şartlar isteyeceği için bu şartları tamamlamanız durumunda dediğiniz gibi 48 aya kadar vade ile kredi kartsız alışveriş yapma imkanı elde edebilirsiniz.

Kredi kartsız peşinatsız alışveriş için bazı yöntemler vardır. Bunların başında elden taksitle yani senetli alışverişler gelmektedir. Kredi kartsız yapılan tüm alışverişlerde mutlaka ama mutlaka sizden senet imzalamanız istenecektir. İster peşinat olsun ister peşinatsız olsun kefil olsun ya da keyfi istenmese mutlaka sizden bir evrak imzalamanız istenecektir.

Kredi kartsız alışveriş yapılan mağazalar

Senetle alışveriş yapan mağazalar

2020 yılında Türkiye’de ekonomik alışveriş ortamının canlanması, nakit alışverişi daha da hızlanması için artık kredi kartları yerine elden taksitle alışveriş yapma yöntemi çok daha artmış görünüyor. Evkur mağazaları, mutlu evim, modaseyran, hepsiburada.com, fors AVM, Çelik kardeşler AVM, Evkur, Vowwo, Teknosa, Bimeks, Beko, Arçelik, Vestel gibi ürün satan mağazalar ve bu firmalar daha çok senetle alışveriş yapma imkanı tanımaktadır.

 

Özellikle Evkur internet sitesi üzerinden yapacağınız alışverişlerde evkur’un göndermiş olduğu kurye aracılığıyla evraklar imzalayarak alışverişinizi 24 aya kadar yapabilir ve işlemleri bitirebilirsiniz.

Peşinatsız kredi kartsız alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Birçok müşteri peşinatsız alışveriş yapan mağazalara çok fazla güvenip boş senet imzalama eğilimi gösterebilirler. Özellikle boş senete imza attıran mağaza yetkilileri daha sonra senetleri kendi kafalarına göre doldurup taksit sayısını azaltıp ödemesi gereken borç tutarını, nakit para kısmını da yüksek meblağlar yazabilirler. Bu tür dolandırıcılıklara karşı öncelikle senedin dolu olmasına ve anlaşma sözleşme üzerinde yazan rakamının yazılmasına vadenin de doğru yazılmasına dikkat ederek imzalamanız gerekmektedir.

Alışveriş yapılan mağazalardan bu senetlerin ödenmemesi veya anlaşmazlık çıkması durumunda senetler avukata verildiğinde artık herhangi bir hak iddia edemezsiniz İmzanız olduğu için de bu borcu tamamen ödemeniz gerekecektir.

Teknosa Arçelik Beko kredi kartsız alışveriş imkanı tanıyor mu?

Teknosa kurumsal bir mağaza olduğu için genellikle kredi kartsız ya da peşinatsız alışveriş imkanı tanımaktadır. Sadece Teknosa mağazaları içerisinde stand açan banka görevlilerine telefon kredisi, bilgisayar kredisi başvurusu yapılıp mini Kredi çıkması durumunda Teknosa tarafından 24 aya kadar vadelendirme şartıyla bazı krediler çıkartılıp olup alışveriş yapma imkanı tanımaktadır. Bunun haricinde Arçelik, Beko gibi mağazada bayisi olan bazı firmalar kendi insiyatifleri içerisinde bazı markaları peşinatsız olarak, kefilsiz olarak satabilirler.

Kefilsiz satışlarda genellikle düşük ücretle Çin markası olan telefonlar tercih edilmektedir; ama yüksek meblağlı iPhone, LG, Samsung gibi pahalı telefonlarda genelde kefil istenmektedir. Kefilleri bularak senetle telefon alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top