Kredi Notu

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Doğru bankaya yapılacak kredi başvurusu sonrası kredi notu düşüklere kredi verilmektedir. Bu yazımızda kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hangileri sorusuna yanıt verdik. İşte kredi notu düşüklere kolay kredi veren bankalar. Bankalar kredi notu düşük olanlara da yeri geldiğinde Kredi vermektedir. Bu anlamda okuyucularımızın yanlış bankaları tercih etmeden daha düşünmeden direkt Kredi notu düşük olan bankalara başvuru yaparak kredi çekmelerini sağlama almaya yönelik bir yazı kaleme aldı. Yazımızda hangi bankanın kredi notu düşük olanlara ya da kredi notu olmayanlara,  kredi notu 0 olanlara kredi çıkarabileceğini kredi verebileceğini burada kalem aldık.

Kredi notu “0” olanlar bankadan kredi çekebilir mi?

Kredi notu sıfır demek ki şu anlama geliyor: 1 kişi hiçbir şekilde hiçbir zaman bankalarla doğru düzgün bir ticari para alışveriş işlemine girmemiştir. Kişi daha önce bankadan kredi çekmemiştir, kişi bankadan kredi kartı almamıştır veriliyor kişi bankadan herhangi bir şekilde bankacılık hizmeti almamıştır. Bu kişilerin kredi notu genellikle sıfırdır. Bankalar arasında kredi verebilir nasıl mı?

Kişi eğer bir gelir belgesi sahibi ise ve daha önce herhangi bir şekilde icra takibine takımı duysan kredi notu 0 olsa bile bankadan kredi çekebilir. Sadece bakanı vereceği Kredi limiti bu noktada biraz düşük olabilir. Eğer kişi gelir belgesi olarak yüksek bir gelir sahibine gelire sahip sen yine de banka tarafından bu kişiye yüksek miktarda birlikte açılabilir.

KREDİ NOTU

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hangileridir 2020

2020 yılı itibariyle Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaların son zamanlarda güncel halini şunu olduğunu söyleyebiliriz: Ziraat Bankası Birgül Halk Bankası Bir Gül Yapı Kredi Bankası Garanti Bankası iş Bankası Denizbank bankalar şu anda Kredi notu çok düşük olan kişilere de daha kolay kredi verdiğini söyleyebiliriz.

İşte liste halinde kredi notu düşüklere kredi veren bankalar;

  • Ziraat Bankası
  • Halk Bankası
  • Vakıf Bank
  • Deniz Bank
  • Garanti Bankası
  • Şeker Bank
  • Yapı Kredi Bankası
  • İş bankası

Bu bankaların kolay kredi vermelerinin en temel nedenlerinden bir tanesi son zamanlarda artan coronavirüs olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Halk Bankası esnaflara yönelik olarak Kredi notu düşük olmalarının yanı sıra icranın olsalar bile kendine Kredi verdiklerini söyleyebiliriz. Bu anlamda yukarıdan yani hükümetten bir talimat alan bankalar halkın daha rahat paraya ulaşabilmesi için kredi notu düşük olanlara kredi notu olmayanlara bile kredi verdiğini biliyoruz.

Kredi notu düşük olan emekliler kredi çekebilir mi?

Türkiye’de emeklilerin garanti’nin maaşı söz konusu olduğu için aslında birçok banka emeklilere kolay kredi vermektedir sadece şöyle bir sorun olduğu için bankalar bazen Kredi vermek istemiyor. Özellikle emekli maaşlarına haciz getirilemedi için bankalar kredi taksitlerinin ödenmemesi durumunda emeklinin maaşına haciz koyamayacağı için bunlar yeri geldiğinde bazı emeklilere Kredi veremiyor ama emeklilik kişi ilk kefil Bursa ve daha önce hiçbir şekilde Kredi ödemelerini aksatma duysa evet dedik Kredi notu düşük olsa bile kendisine kredi verilir.

Kamu bankaları arasında yer alan VakıfBank Halk Bankası ve Ziraat Bankası emeklilere düşük kredi notuna kredi vermektedir. Bunun yanı sıra PTT ile ortak çalışan BankPozitif Bankası da PTT aracılığıyla düşük kredi notuna sahip olan emeklilere kredi çıkartmaktadır.

Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olduğu için kredi alamıyorum diyenler aşağıdaki yöntemi kullandığında kolay kredi çekebilir. Kolay kredi veren bankaların tek şartı iyi bir kefil gösterilmesidir. Yani siz de kefil gösterebilirseniz kolay kredi çekebilirsiniz. Kolay kredi almak için doğru bankaya kefille başvuru yapmalısınız. Bu bankalar arasında ilk sırada Garanti Bankası yer almaktadır. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası ve TEB Bankası da kolay kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top