Kredi Notu

KREDİ NOTUMU NASIL DÜZELTEBİLİRİM?

Bankalardan düşük meblağlarda da olsa kredi çekmeniz mümkündür. Yahut farklı alternatif yollar ile finansman elde etme ihtimallerinizde vardır. Sizlere tavsiye olarak bir an önce banka kredi notlarınızı düzeltmek olacaktır. Kredi notlarınızı düzelmek için izlemeniz gereken adımlar;

Bankalardan borç yapılandırma kredisi alın. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafınca başlatılan kredi kampanyaları ile bankalar müşterilerine uygun faiz oranları ile kredi olanakları sunmaktadır. Bu kredilerden yararlanarak borçlarınızı bitirebilirsiniz. Böylece kredi notunuz da düzelmiş olacaktır.

Vadeli veya vadesiz mevduat hesabı açabilirsiniz. Bankalara düzenli olarak mevduat yatırırsanız kredi puanınız terfi edecektir.

Borçlarınızı yapılandırdıktan hemen sonrası kredi kartı başvurusu yapmalısınız. Ekstrelerinizi tertipli olarak ödeyerek kredi puanınız da yükselmiş olacaktır.

Hemen Kredi çekin. Bankalar kredi çeken değil zamanında düzenli ödeme yapmayan müşterilerinin kredi notlarını düşürürler. Şayet kredi çekerseniz ve taksitlerinizi günü gününe öderseniz bu durumda kredi notunuz da terfi daha olumlu olacaktır.

Otomatik ödeme talimatı veriniz. Verdiğiniz otomatik ödeme talimatları da kredi notunuzun yükselmesine sebep olacaktır ve kredi notunuz açısından iyi olacaktır.

Bu yukarıda belirttiğimiz kurallara uyarak kredi notunuzu yükseltebileceğiniz benzer biçimde, krediye karşılık bankaya kefil yahut ipotek göstererek kredi çekebilmeniz de mümkün olacaktır. Öncelikle kredi notu sorgulaması yapınız. Şayet kredi notunuz çok düşük değilse bu yollar ile kredi çekebilirsiniz. Fakat kredi notunuz düşükse daha farklı para bulma yöntemleri kullanabileceğiniz benzer biçimde borçlarınızı yapılandırarak kredi skorunuzu da artırabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top