Ekonomi

Senetle Altın Satan Kuyumcular

Altın almak isteyenler için alternatif bir yöntem olarak senetle altın alma yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Sadece yüksek komisyonlar ve faizle ödemek şartıyla senetle altın satan kuyumculardan altın alınabilir. Senetle altın satan kuyumcular nerededir? İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerde sert altın satan kuyumcu var mıdır?

Senetle altın nasıl alınır?

Altın almak istiyorsanız bunun için kuyumculardan yardım olacaksınız. Kuyumcular senetle imzalamanız karşılığında sizlere 4 taksit 6 taksit 12 taksit ve değişken taksitle vadelerle senetle altın satabilmektedir. Altın fiyatları sürekli değişkenlik gösterdiği için ödeme kimine göre altın fiyatları farklılık gösterir. Yani örneğin 600 TL olan çeyrek altını seherde satın aldığınızda ödeme günü geldiğinde eğer çeyrek altın 8 TL olduysa 8 TL olarak ödeyeceksiniz.

Ama seçenek hatanı 500 TL düştüyse sen 500 TL’den değil yine 600 TL den ödeme yapacaksınız. Burada kuyumcu her türlü kendisini garanti altına aldığı için sen de altın satışlarını birçok kuyumcu kabul etmektedir. Sadece siz çok sorumlu değilsiniz bu yöntem yerine farklı yöntemleri tercih edebilirsiniz.

İstanbul Kapalıçarşı’da senetle altın satan kuyumcular

Türkiye’de en büyük altın satıcıları İstanbul Kapalıçarşı’da bulunmaktadır. İstanbul kapalı Çarşı esnafları yeni geldiğinde uygun gördükleri müşterilerine senetle altın satışı senetle bilezik cumhuriyet altını çeyrek altın gibi altınların satılmaktadır.

Onun için dediğimiz gibi komisyon bunların yanı sıra güncel altın fiyatları üzerinden altın satışları yapılmaktadır yukarıda satışların ve ödemeleri nasıl yapıldığını zaten belirttik. Burada zarar etmemeniz için Bir anlaşmaya nasıl noter tasdikli Bir yazının başında da yapmanızı tavsiye ederiz.

İzmir kemeraltı’nda senetle altın satan kuyumcular

İzmir kemeraltı’nda birçok kuyumcu senetle altın satar. Bazıları elden taksitle yani senetle altın satışı yapmaktadır. Elden taksitle altın satan kuyumcular genellikle komisyon oranları yüksek tutmaktadır ve altına biraz daha pahalı miktardan en pahalıdan satmaktadır. Çeyrek altın şu an 5 senede çeyrek altın almaya kalktığınızda bu 600 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bilezik almak düğün yapmak isterler için en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi hale geldiği için ve çok kuyumcu konusu üstüme ederiz çok göğüs yapanlardan altın satışları yapabilmektedir.

Konak Kemeraltı İzmir gibi yerlerde bu satışa da yapan kuyumcularla anlaşmalar yaparken ona dikkat etmeniz gerekmektedir. Yani belli bir konu sorunu geçmemesi ve hileye başvurulması gerekmektedir. Bu anlamda bilen kişilerle bu iş yapmanız ve tanıdıklardan yardım almanızı tavsiye ederiz.

Adana Mersin’de senetle altın satan kuyumcular

Türkiye’de en çok altın gider illerin başında Adana Mersin Gaziantep gibi eller gelmektedir. Şanlıurfa Mardin Kahramanmaraş ileride ön plana çıksa da senetle altın satan kuyumcular daha çok Mersin ve Adana’da toplanmışlardır. Bu illerdeki vatandaşlarımız ve çevre illerdeki vatandaşlarımız buraya gelerek alabilirler.

Bunun için önceden okuyucularla telefonda görüşüp yani iletişime geçip ona göre hareket etmek gerekmektedir. Ne kelebeğin rastgele herhangi bir kuyumcuya gider dağıtımı başladı ziyaretimizde de çok kuyumcusu altın vermeyecektir. Tanımıyorlar ve siz de herhangi bir güvence sağlayacağız için hiçbir kuyumcu kendisi gelip yüz binlerce TL değerinde altınlarını elden taksit yöntemleri vermeyecektir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top