Kredi

Senetle Elden Borç Para Veren Yerler

Senetle borç para veren yerler; kısaca bu yerler ya da şahıslar kişilere senet imzalatarak belli bir vade dahilinde elden borç veren yerledir. Borç borç para veren kimseler ya da firmalar şahıslar belirlenen vade içerisinde  ana paranın faiziyle geri ödenmesini talep ederler. Peki kimler senetle borç para verir?

Elden borç para veren yerler

Elden borç para veren yerler öncelikle yasadışı çalıştıklarını söylememiz gerekmektedir. Biz bu tür yerleri kesinlikle tavsiye etmeyip onların yasadışı olarak çalışan tefeciler olduklarını biliyoruz. Bu kişilerin istemiş oldukları faiz oranları bankaların faizlerinden çok daha yüksek olup aynı zamanda paranın zamanında gelmesi durumunda sorun çıkartabilecek kişilerdir.

Senetle para veren tefecilerin telefon numaraları iletişim bilgileri internet üzerinde asla yazmaz. Birçok internet sitesinde bulunan telefon numaralarının aslı astarı yoktur.Ççünkü tefeciler yasadışı çalıştıkları için yaptıkları işleri gizli yapmaktadırlar . internet üzerinden asla kimse borç para vermezler. Birçok yerde tefeci Mustafa, tefeci Cemil gibi isimler adı altında borç para veriyorum diyen şahısların yorumlarını okuyabilirsiniz. Bu kişilerin gerçek olmadığını ya da dolandırıcı olduklarını düşünebilirsiniz. Elden para bulmak istiyorum yerden borç para bulmak istiyorum diyorsanız size önemli bir tavsiye olarak bu kişilerden uzak durmanızı söyleyebiliriz. Peki nereden para bulabilirim acil paraya sıkıştım diyorsanız sizin için bir kaç para bulabileceğiniz nakit para bulabileceğiniz yer ya da seçenek sunabiliriz.

Acil para lazım nereden bulabilirim

Çok acil paraya sıkıştıysanız onun için sizlere çok etkili kesin çözüm sunabilecek bir yöntem açıklamak istiyorum.
Kimlik bilgileriniz ile yani kimlik belgeniz ile herhangi bir senetle beyaz eşya senetle telefon satan bir beyaz eşya mağazasına giderek elden taksitle kefilsiz senetle telefon satan alın. Satın almış olduğunuz o telefonun vadesinde 36 aya kadar böldürme çalışır bu telefonu hiç kutusunu açmadan, ellemeden aynı gün içerisinde başka tanıdık bir telefoncuya nakit para karşılığında satabilirsiniz.

Günümüzde artık 15 bin TL’ye telefon satılmaktadır. Bu telefonların 15.000 TL 36 ay vade de alıp bunu yüzde yirmi komisyonla yani ortalama 12 13 bin TL’ye başka telefonculara satabilirsiniz. Burada her ne kadar kredi çekemiyor olsanız da acil paraya sıkışmanın durumunda tercih edebileceğiniz etkili bir yöntem olarak durmaktadır.

Senetle para veren firmalar

Diğer bir alternatif yol olarak senetle para veren firmaların olduğunu söyleyebiliriz. Bu firmalar BDDK izni çalışıp senet bozan firmalar ya da çek bozan firmalar olarak bilinmektedir. Ticari senetler ya da ticari faturalar bu firmalar tarafından satın alınıp ondan karşılığında belli komisyonlar dahilinde nakit para ödenir.. Elinize senet varsa bu senetleri bekletmek yerine bddk izniyle çalışan faktoring bir firmaya teslim edip senet üzerinde yazan rakamın komisyonu kesildikten sonra elden nakit paranızı alabilirsiniz.

Senet üzerinde 10.000 TL yazıyorsa ortalama olarak 8000 TL nakit para alabilirsiniz. Bugün akit paraları daha sonra elden ya da banka aracılığıyla ödemeyi başlayabilirsiniz. Ödeyeceğiniz kişiler hisse senetleri Bir nevi emanet olarak almış olduğunuz şahıslar olacaktır genellikle bunlar esnaftır.  Yani tanıdık esnaflarımızdan senet isteyeceksiniz bu senetleri faktöring firmaya götürerek bunları nakit paraya çevirmiş olacaksınız işte bu kadar basit.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top