Kredi

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız kişiye kredi veren bankalar ipotek mantığı ile garanti altına alınan ödemelerle uygun faizlerle işlem yapabilmektedir. Ödemelerin geriye dönüşünün garantilenmesi mantığı vardır. Sigortasız çalışsa da bir yerden geliri olduğunun gösterilmesi gerekir.

Sigortasız Krediden Farkı Nedir?

Bankalar kredi vermek için bazı koşulları istemektedir. Sigortasız kredi ile sigortası olmayan kişilere verilen krediler ayrı durumları ifade etmektedir. Sigortasız kredi çekmek için, çekilen kredinin özelliği olarak sigorta olmaması anlamı vardır. Verilmiş olan kredilerden hayat sigortasız olanı ve sigortalı olanı çekeceğinizde bazı koşullar değişebilmektedir.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Odeabank, Vakıfbank, Yapı Kredi, TEB, Denizbank, Garanti BBVA bankalarının kampanya dönemlerini takip ederek başvuru yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi başvuru şartları incelemesinde esneklik payı konusunda eski maaş müşterileri avantajlı olabilmektedir. Bankalar geçmiş dönemlerdeki ilişkileri genelde daha ön plana koyarak ilerlemektedir.

Akbank Dijital Kredi Nedir?

Geçmişte Akbank maaş müşterisi olanlar, güncel durumda bilgilerinde değişiklik yapmadıklarında internet bankacılığından kredi başvurusu yapabilmektedir.  Banka kredi kartlarını düzgün kullanıyorsanız, bilgileriniz doğrultusunda kredi çekme olasılığınız olabilmektedir. 

Akbank kredi kartı kullanımınızın düzenli ve uzun vadede çoğalarak ilerlemesine önem vermeniz gerekmektedir. 40.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi hesaba aktarım şeklinde gerçekleşmektedir. 

Kredi Notu Düşük Olanlar Belge Gösterse de Kredi Çekebilir mi?

Kredi notunuzun düşük olması halinde dijital bankacılık vs. üzerinden kredi başvurusu negatif sonuçlanabilmektedir. Kredi notu düşüklüğü olmaması için bankayla ilişkinizin olumlu devam etmesi gerekmektedir. Olumsuz sonuçlar almamak için başvurular öncesi kriterlere bakmak gerekir.

İpotek edilecek olan mal varlığınızın belgelerini güncel olarak hazır bulundurmalısınız. Gerekli güncelleme ve evrak ihtiyaçlarınızın tam olarak bankaya aktarılması gerekmektedir. Sigortası olmayan fakat geliri olan kişilerin kira kontratı gibi evrakları eksiksiz şekilde tamamlaması gerekecektir.

Kredi notu düşükse sık başvuru yapılmaması gerekmektedir. Findeks, bankaya ait internet bankacılığı, e devlet yönlendirmeleri üzerinden net sonucu öğrenebilirsiniz. Bir senelik süre içinde düzenli ödemelerle kredi puanınızı yükseltebilirsiniz.

Banka kredi başvurusu için en az bir kredi kartı kullanmış ve sorun yaşamamış olmanız gerekmektedir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top