Kredi Notu

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Yolları

Kredi çekmeden önce kişiler kredi notunu öğrenmek isteyebilirler. Kredi notu şu an birçok yerde ücretli olduğu için biz sizlere bu yazımızda ücretsiz kredi notu öğrenme yöntemlerini anlatacağız. Türkiye’de eğer yöntemlerini bilirseniz ücretsiz kredi notu öğrenme yollarının olduğunu fark edeceksiniz. Onları aşağıda sırasıyla yazdık. Siz  de en uygun olan bedava kredi notu öğrenme yöntemini kullanabilirsiniz. Ücretsiz kredi notu öğrenmek için, e-devlet platformu, bazı bankaların internet uygulamaları, findeksin yıllık ücretsiz kredi notu kampanyalarından yararlanılabilir.

Ücretsiz Kredi notumu nasıl öğrenebilirim?

Kredi notunuzu öğrenmek için kullanabileceğiniz bazı siteler ve bunlara bağlı kurumlar vardır. Findeks bunların başında yer almaktadır.  Aslında bütün bankalar e-devlet olsun her yer bankaların hepsi findeks üzerinden bilgi alır. 2 lira 3 lira satın almış olduk da bu bilgiyi sizlere 12-13 TL yapmaktadırlar. 9 TL karşılığında aslında Kredi notunuz öğrenebilirsiniz ama bu parayı da vermek istemiyorsunuz o zaman tamamen ücretsiz olarak Kredi notunuz öğrenebilirsiniz. Nasıl mı?

Şu anda e-devlet üzerinden ücretsiz kredi notu hizmeti verilir biliyor muydunuz? Bunun yanı sıra maaş müşterisi olduğunuzda Ziraat Bankası, Halk Bankası bankalardan ücretsiz kredi notu hizmeti aldığınız biliyor muydunuz?  Bunları nasıl alabileceğiniz eve diğer bankalardan mevcut ücretsiz kredi notu yöntemlerini hemen sizlere aktarıyoruz.

Ziraat Bankası ücretsiz kredi notu öğrenme

Ziraat Bankası kendi müşterilerini yani kendi maaş müşterilerine ayda 2 defaya mahsus olarak kredi notu sorgulama hizmeti vermektedir. Bu sorgulama hizmetinden para almıyor.  Normal şartlarda kredi notu sorgulama hizmetleri 13 TL’den karşılanmaktadır. Ama Ziraat Bankası maaş müşterisi iseniz internet bankacılığına girdiğinizde oluşturma bölümüne girdiğinizde ayda 2 adet bedava kredi notu sorgulama hizmeti vermektedir.

Bu kredi notu sorgulama hizmeti kapsamında size ayrıntılı bir findeks raporu verilmektedir. Buradan 0′ dan 1900 e kadar olan bir findeks puanlama sistemi üzerinden size bir puanlama cetveli verilecek olup sizin nerede olduğunuzu ve hangi risk grubunda olduğunuz tanımlanacaktır.

Buradan kredi çekip çekemeyeceği veya ne kadar kredi alabileceğinizi de biliyorsunuz yani Ziraat Bankası maaş müşterisi ücretsiz kredi notu sorgulama yapabiliyorsunuz. internet bankacılığı şifresi ne sahip olmanız ve sistemi gittikten sonra risk raporu oluştur niye arama kısmına tıklamanız.

E-devlet üzerinden bedava kredi notu sorgulama

e-devlet üzerinden bir risk rapor oluşturma hizmeti alabiliyorsunuz. Geçen sene yani 2020 yılının başında hizmete giren bu yeni vatandaşlık portalı hizmetine göre artık her vatandaşımız ücretsiz sınırsız bir şekilde kredi notunu öğrenebilir. Burada aslında tam olarak rakamsal bir kredi notuna söz edemeyiz. Sadece e-devlet üzerinden risk raporu oluşturabiliyorsunuz.

Bu biraz kısıtlı yani bankaların vermiş olduğu kredi notu sorgulama raporlarına göre biraz daha kısıtlı bir rapor veriliyor. Burada sadece mevcut tüm borçlarını yani bankada çekmiş olduğunuz krediler kredi kartları ve konut kredileri diğer bütün borçları mallarınızda ilgili bir rapor veriliyor sizlere beden olarak bir durumunuz analiz edilmiş oluyor.mu tabii ki kredi notu olarak kabul edilebilir ama rakamsal değeri olmadığı için yani 0 ile 1900 arasında bir değer ifade etmediği için %100 bir kredi notum findeks raporu diyemeyiz.

Bedava Kredi notunu nasıl öğrenebilirim?

Bedava kredi notunu öğrenebilmek için ayrıtının okula ulaşırım ben yolu zaten kısa Halk Bankası VakıfBank müşterisi bankaların maaş müşterisi olup internet bankacılığı giriş yapmanız gerekmektedir bunun haricinde findeks kredi notu öğrenme diğer bir yolu da vardır. Geçtiğimiz yılın başında findeks bir uygulama çıkardı.

Bu uygulama indiren kişilere 3 gün boyunca uygulamayı indirdin den 3 gün boyunca bedava risk raporu hizmeti verdi. Findeks risk raporu hizmeti alabilmek için akıllı telefonunuzdan Google play Store’dan findeks uygulamasını cep telefonu Türkiye kimlik numaranızı kayıt oluyorsunuz noktadan sonra bu kayıttan sonra 3 gün boyunca istediğiniz kadar findeks rapor çıkarabiliyor mu findeks raporu tamamen detaylı %100 ücretsiz ve bedava dar 3 günden sonra da her sorgulama başı ortalama 9 ile 13 arasında bilet sorgulama parası ödeyecek ama bir defa çıkar ben zaten sizin için yeterli olacaktır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top