Kredi

Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar

Yasal takipte kredi veren bankalar var mıdır? 2021 yılı itibariyle çıkan sicil affı kapsamında yasal takibe girenlere Kredi imkanı sunulur mu? Bu yazımızda değişik nedenlerden dolayı icralık olanlara yasal takibe girenlere, avukatlık olanlara, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri olduğunu, bu bankalardan nasıl kredi başvurusu yapılacağına, istenen belgeler neler olacağını detaylı bir şekilde belirttik.

Yasal takip süreci nedir?

Yasal takip; yasal takip bir süreçtir. Banka müşterisinin ödeyemediği ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ya da kredi kartı borcu nedeniyle banka kişiye tanımış olduğu yasal süreçleri aşması durumunda kişi icraya verir. İcralık süreci boyunca 4 ay itibariyle borcun ödenmemesi durumunda bu sefer banka avukata devreye girerek kişinin bütün borçlarını tek seferde ya da yapılandırarak ödenmesini talep eder.

Sürecin sonunda kişi borcunu ödemezse bu sefer son noktada kişiye haciz yani icra takibi başlatılır.

Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar

Eve gelen haciz memurları evdeki eşyaların bir kısmına haciz işlemleri devam ederler ve bu süreç bu şekilde devam eder. Yasal takip süreci kısaca bu şekildedir. Yasal takip süreci bütün borçların kapatılınca kadar devam etmektedir.  Eşyaların haczedilmesi, kişinin hapsedilmesi ya da borcun bütün şekilde tek seferde kapatılmasına kadar devam etmektedir eğer bu borçlar kapatılmazsa yasal takip süreci sürekli olarak devam edecektir.

Yasal Takiptekilere Yeni kredi İmkanı

Yasal takibe düşmüş olanlar yasal takipteki ile bu durumdan kurtulmak için yani borçlarının tümü ile kapatabilmek için baz çare arayabilirler. Tanıdıklardan borç para istemek, elden borç para bulmak gibi bazı yöntemleri başvuru yapsalar da sonuca ulaşamadıklarını da yine sonuçları bankaların kapısını çalacaklardır. Peki bankalar yasal takipte olanlara kredi verir mi? Yasal takipte olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar var mıdır?

Burada okuyucularımıza unutmadan doğru bilgi vermek zorundayız. Bankaların yasal takipteki Kredi veremeyeceğini kesin bir dille ifade edebiliriz. Çok özel bir durum olmadıkça ve banka müdürü insiyatifi kullanmadıkça bankalar tarafından yasal takibe alınan Kredi verilmez. Çünkü yasal takip sürecinde bankalardaki bütün banka hesaplarına bloke konur. Bırakın kredi çıkmasını yasal takibe girenler bir banka hesabındaki parayı bile çekemez.

Kendi  paranızı bile çekemeyecek durumuna düştüğünüzde Banka zaten kredi veremeyecektir. Bu anlamda yasal takipte Kredi çekemeyeceğinize göre bankaya olan borcunuzu avukat aracılığıyla yapılandırarak yeni bir sözleşme imzalamanız ve daha sonra yeni bir kredi başvurusu yapmanız daha doğru olacaktır.

İcralık avukatlık olanlara kredi verilir mi?

Avukatlık ya da icralık olanlara kredi verip verilemeyeceğini aslında yukarıda açık şekilde anlattık. Bunlar yasal takip sürecini belirttiği için yine avukatlık ya da icralık olanlara kredi verilmeyeceğini düşünüyoruz. Burada icralık olmanıza neden olan borcu vergi dairesine giderek ödemeniz gerekmektedir. Ödemeniz durumunda avukatlık olmaktan ve icralık olmaktan kurtulup yeni bir kredi çekebilir duruma geleceksiniz. Ama bu borçları ödemeden asla ve asla yeni bir kredi çekemeyeceğinizi ifade edebiliriz.

1 Comment

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top